Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

14 prawd przekazanych mi przez mojego mentora, które zmieniły moje życie

kw. 22, 2014 | mentoring, realizowanie marzeń, rozwój osobisty, zarządzanie sobą, zasady sukcesu, życiowe lekcje

Mój mentor, John Daigle, nauczył mnie wielu wartościowych rzeczy, ale szczególnie niezwykły, formujący wpływ na moje życie wywarło 14 prawd, które mi wpoił.

14 prawd przekazanych mi przez mojego mentora, które pozytywnie przemieniły moje życie

 1. Nie musisz sobie zasłużyć na Bożą miłość. Bóg Cię już kocha. Tego nic nie zmieni.
 2. Twoim życiowym celem nie jest udowodnienie innym, że jesteś wartościowym człowiekiem. Swoje wysiłki skup raczej na podążaniu w kierunku przeznaczenia.
 3. Jest różnica pomiędzy powołaniem, przygotowaniem i posłaniem. Odkryj swoje powołanie, przygotowuj się do jego realizacji, służ i cierpliwie czekaj, aż Bóg i ludzie poślą Cię do realizacji Twojej misji.
 4. Działaj zgodnie ze swoim potencjałem. Nie próbuj być człowiekiem renesansu, który na wzór Leonardo da Vinci będzie geniuszem we wszystkim. Nie podciągaj się w tym, w czym jesteś słaby. Skupiaj się raczej na byciu mistrzem w tym, w czym jesteś mocny.
 5. Zawsze potrzebujesz wiedzieć, co powinieneś robić, kiedy powinieneś to robić, z kim powinieneś to robić i gdzie powinieneś to robić. Żyj zgodnie z tym zrozumieniem.
 6. Aby doświadczyć błogosławieństwa, które niesie ze sobą Boży dar, należy się na niego otworzyć, przyjąć i pozwolić mu wykonać pracę w naszym życiu. Nazywa się to zasadą przyjęcia.
 7. Mentoring jest skrótem do sukcesu.
 8. Szafarstwo jest kluczem do porządnego życia i wywyższenia (awansu).
 9. To, jakie finansowe cele postawiłeś sobie w życiu, zdradza komu służysz – Mamonie, czy Bogu.
 10. Często nie mamy wpływu na to, co się nam przydarza, ale to my decydujemy, jak na to zareagujemy.
 11. Traktuj swoich liderów i autorytety tak, jak w przyszłości sam chciałbyś być traktowany.
 12. Najważniejsze, aby to co najważniejsze było w Twoim życiu najważniejszym. Jeśli będziesz tak żył, to się nie pogubisz, nie będziesz miał moralnego kaca, a w Twoim życiu będzie porządek.
 13. Usilnie pracuj nad tworzeniem szczęśliwych wspomnień u Twoich bliskich. W życiu ważne są szczęśliwe chwile, a Ty możesz je kreować. Bądź na tyle mądry, aby to robić.
 14. Rozpoznawaj pory swojego życia. Na wszystko jest właściwy czas. Rób to, nad czym w danym okresie powinieneś się skupić, a będziesz miał udane, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Kiedy rozpoczynałem swoją drogę z Bogiem, nie miałem z ludzkiego punktu widzenia zbyt wiele, w oparciu o co mógłbym budować zwycięskie, udane i szczęśliwe życie. Nie miałem pieniędzy, wykształcenia, znajomości, ani rodziny, która mogłaby mnie wesprzeć w rozwoju osobistym i drodze zawodowej. Byłem dzieciakiem z dysfunkcyjnej, alkoholowej rodziny. Później wziąłem ślub z dziewczyną, która miała taką samą przeszłość i sytuację życiową jak ja.

419603_352173134820915_647162942_n

Kilka lat temu z moim mentorem, Gryfów Śląski.

Miałem tylko Boga, moje powołanie do służby, a także marzenie i wizję, że pewnego dnia zacznę pracować jako misjonarz. W pewnym momencie na drodze mojego życia stanął mój mentor. Przekazał mi pewne lekcje i ważne prawdy. Potraktowałem jego nauki bardzo poważnie. Na ich podstawie podejmowałem decyzje i budowałem swoje życie. Doprowadziło to do niezwykłego przełomu. Dzisiaj jestem tam, gdzie jestem, bo pozwoliłem tym prawdom wykonać pracę w moim sercu i poprowadzić mnie w procesie podejmowania decyzji.

Jeśli chcesz się rozwijać i doświadczać przełomów, to potrzebujesz przyjmować od mądrych ludzi prawdy, lekcje, zasady i wskazówki. Coś, co wykonało pozytywną pracę w życiu mądrych, odnoszących sukcesy ludzi, może też przyczynić się do Twojego sukcesu.

Nauki mądrych ludzi mogą przemienić Twoje życie, jeśli przyjmiesz je, zaadoptujesz jako swoje własne przekonania i na ich podstawie będziesz budował swoje życie.

Praktyczne zastosowanie

Zastanów się nad poniższymi pytaniami:

 • Czy są jacyś mądrzy ludzie, od których się uczysz?
 • Czy przyjmujesz mądre nauki, adoptujesz je jako swoje przekonania i w oparciu o nie budujesz swoje życie?
 • Czy są jakieś prawdy, których zrozumienie i zastosowanie przemieniło Twoje życie?

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *