Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Uczenie się pokory wobec życia i Boga

kw. 26, 2015 | realizowanie marzeń, rozwój duchowy, rozwój osobisty, zarządzanie sobą, życie chrześcijanina

1795841_10201733839256374_787301816_oMarzymy, śnimy, opracowujemy strategię, planujemy i realizujemy to, co zamierzyliśmy, ciesząc się owocami naszego wysiłku, ale przychodzi moment, w którym nasze wysiłki nie wystarczają, a plany spełzają na niczym.

Życie okazuje się nieprzewidywalne i poznajemy, że działają na nas zewnętrzne siły nad którymi nie mamy kontroli. Świat nadprzyrodzony. Zostaje nam tylko w pokorze uznać wyższość Boga nad nami i poddać się Jego woli.

Czasami chcielibyśmy Boga bardzo kontrolować. Chcielibyśmy, aby Bóg mówił nam i innym to, co chcielibyśmy usłyszeć. Chcielibyśmy kontrolować Boże działanie, tak aby spełniał nasze marzenia i pragnienia. Niestety taka postawa wcześniej, czy później doprowadzi nas na skraj wyczerpania, rozczarowania, beznadziei i narzekania.

Zamiast walić głową w mur próbując zmusić Boga do czegoś, wystarczy zostawić swoje oczekiwania, których się kurczowo trzymamy. Wtedy dopiero będziemy w stanie dostrzec możliwości, które Bóg nam daje… Dostrzec prawdę o sobie samym, otaczającej rzeczywistości i się z nią zmierzyć, polegając już na Jego mądrości, a nie własnych pragnieniach.

Photo credit: Jacek Nobel

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *