Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

lut 4, 2022 | dla biznesmenów, dla liderów, przedsiębiorczość, rozwój osobisty, świadome życie, zarządzanie, zarządzanie sobą, zasady sukcesu

YouTube player

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę:

– Andrzej, nie mam na te rzeczy czasu. Wiem, że są ważne, ale mój kalendarz jest tak pełny, że nic więcej do niego nie wcisnę.

Są to fenomenalni liderzy, wpływowi, zamożni, cieszący się świetną karierą zawodową, ale mają jeden poważny problem – nie mają życia. Mają firmy, mają projekty, mają pieniądze, mają wpływ, ale po prostu nie mają życia. Prawda jest taka, że:

Gdy całe twoje życie to praca, to nie masz życia (osobistego).

Jak można być liderem, odnosić sukcesy biznesowe, dobrze zarabiać, budować udaną karierę zawodową, a przy tym mieć czas na to, co ważne?

age-barros-rBPOfVqROzY-unsplash

Skąd wziąć czas, którego wymaga na przykład:

  • dbanie o więzi z ważnymi dla ciebie ludźmi;
  • zaopiekowanie się swoim nastolatkiem, który jest w kryzysie;
  • dbanie o swój rozwój osobisty i duchowy;
  • dbanie o swoją kondycję fizyczną i psycho-emocjonalną;
  • rozwijanie swoich pasji?

Otóż prawda jest taka:

Nie możesz mieć więcej czasu, możesz nim jednak lepiej zarządzać.

Każdy z nas ma 24h na dobę. Ten stosunek liczbowy się nie zmieni. Więc pytanie nie dotyczy tego, jak zdobyć więcej czasu, tylko jak mądrze zarządzać tym czasem, który się ma. Z kolei to pytanie w przypadku wielu liderów, przedsiębiorców i biznesmenów potrzeba powiązać z kolejnym ważnym pytaniem, a mianowicie: Jak odzyskać czas?

Narzędzie

Jakbyś zareagował, gdybym powiedział Ci, że jest narzędzie, które umożliwia nam zabezpieczenie czasu na to, co ważne? Co byś zrobił, gdybym powiedział Ci, że dzięki temu narzędziu możesz odzyskać czas i sensownie inwestować go w Twoje prawdziwe priorytety? Czy zgadujesz już, co to za narzędzie? Otóż jest nim KALENDARZ.

Jeśli dzisiaj nie masz czasu na Twoje osobiste życie i to, co dla Ciebie ważne, to zachęcam Cię, abyś zaczął od pracy z kalendarzem. To właśnie świadoma praca z kalendarzem jest jednym z podstawowych kluczy do budowania świadomego i holistycznego życia. Jeśli intencjonalnie nie zarządzasz swoim kalendarzem, ustawicznie ulegasz bodźcom, a kalendarz przez cały czas wymyka Ci się spod kontroli, to prawie niemożliwym będzie dla ciebie mieć czas na to, co dla ciebie najważniejsze i ważne.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to prędzej, albo później uświadomisz sobie, że sukces w sferze zawodowej nie zalepi dziur i braków w przestrzeni osobistej.

Jeśli pragniesz odzyskać swoje życie, to zapanuj nad swoim kalendarzem. 

Jeśli w twoim kalendarzu nie będziesz rezerwował czasu na to, co dla ciebie ważne, na twoje życie osobiste, więzi z ludźmi i twoje pasje, to po prostu tego czasu nigdy nie będziesz miał.

Wyzwanie

Zachęcam Cię – wprowadź już dziś do Twojego życia małą zmianę, która przełoży się na Twój wielki przełom. Zatrzymaj się na chwilę i skonfrontuj z poniższymi pytaniami:

  • Czy wykorzystujesz swój kalendarz jako narzędzie, aby budować zarówno zrównoważone życie, jak i rozwijać swoją przestrzeń zawodową?
  • W jaki sposób możesz pracować z kalendarzem, aby mieć czas na to, co dla ciebie ważne?

Zapamiętaj

Możesz mieć czas na to, co najważniejsze. Jednym z głównych narzędzi, które Ci w tym pomoże jest kalendarz.

Photo by Agê Barros on Unsplash

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *