Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę
YouTube player

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę:

– Andrzej, nie mam na te rzeczy czasu. Wiem, że są ważne, ale mój kalendarz jest tak pełny, że nic więcej do niego nie wcisnę.

Są to fenomenalni liderzy, wpływowi, zamożni, cieszący się świetną karierą zawodową, ale mają jeden poważny problem – nie mają życia. Mają firmy, mają projekty, mają pieniądze, mają wpływ, ale po prostu nie mają życia. Prawda jest taka, że:

Gdy całe twoje życie to praca, to nie masz życia (osobistego).

Jak można być liderem, odnosić sukcesy biznesowe, dobrze zarabiać, budować udaną karierę zawodową, a przy tym mieć czas na to, co ważne?

age-barros-rBPOfVqROzY-unsplash

Skąd wziąć czas, którego wymaga na przykład:

  • dbanie o więzi z ważnymi dla ciebie ludźmi;
  • zaopiekowanie się swoim nastolatkiem, który jest w kryzysie;
  • dbanie o swój rozwój osobisty i duchowy;
  • dbanie o swoją kondycję fizyczną i psycho-emocjonalną;
  • rozwijanie swoich pasji?

Otóż prawda jest taka:

Nie możesz mieć więcej czasu, możesz nim jednak lepiej zarządzać.

Każdy z nas ma 24h na dobę. Ten stosunek liczbowy się nie zmieni. Więc pytanie nie dotyczy tego, jak zdobyć więcej czasu, tylko jak mądrze zarządzać tym czasem, który się ma. Z kolei to pytanie w przypadku wielu liderów, przedsiębiorców i biznesmenów potrzeba powiązać z kolejnym ważnym pytaniem, a mianowicie: Jak odzyskać czas?

Narzędzie

Jakbyś zareagował, gdybym powiedział Ci, że jest narzędzie, które umożliwia nam zabezpieczenie czasu na to, co ważne? Co byś zrobił, gdybym powiedział Ci, że dzięki temu narzędziu możesz odzyskać czas i sensownie inwestować go w Twoje prawdziwe priorytety? Czy zgadujesz już, co to za narzędzie? Otóż jest nim KALENDARZ.

Jeśli dzisiaj nie masz czasu na Twoje osobiste życie i to, co dla Ciebie ważne, to zachęcam Cię, abyś zaczął od pracy z kalendarzem. To właśnie świadoma praca z kalendarzem jest jednym z podstawowych kluczy do budowania świadomego i holistycznego życia. Jeśli intencjonalnie nie zarządzasz swoim kalendarzem, ustawicznie ulegasz bodźcom, a kalendarz przez cały czas wymyka Ci się spod kontroli, to prawie niemożliwym będzie dla ciebie mieć czas na to, co dla ciebie najważniejsze i ważne.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to prędzej, albo później uświadomisz sobie, że sukces w sferze zawodowej nie zalepi dziur i braków w przestrzeni osobistej.

Jeśli pragniesz odzyskać swoje życie, to zapanuj nad swoim kalendarzem. 

Jeśli w twoim kalendarzu nie będziesz rezerwował czasu na to, co dla ciebie ważne, na twoje życie osobiste, więzi z ludźmi i twoje pasje, to po prostu tego czasu nigdy nie będziesz miał.

Wyzwanie

Zachęcam Cię – wprowadź już dziś do Twojego życia małą zmianę, która przełoży się na Twój wielki przełom. Zatrzymaj się na chwilę i skonfrontuj z poniższymi pytaniami:

  • Czy wykorzystujesz swój kalendarz jako narzędzie, aby budować zarówno zrównoważone życie, jak i rozwijać swoją przestrzeń zawodową?
  • W jaki sposób możesz pracować z kalendarzem, aby mieć czas na to, co dla ciebie ważne?

Zapamiętaj

Możesz mieć czas na to, co najważniejsze. Jednym z głównych narzędzi, które Ci w tym pomoże jest kalendarz.

Photo by Agê Barros on Unsplash

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy nauczyłeś się mówić „NIE” samemu sobie?

Ważnym kluczem do prowadzenia udanego życia jest zdolność do wytyczania samemu sobie zdrowych granic i rozwinięcie samodyscypliny, która jest potrzebna do życia w ich obrębie.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Jak zwiększyć swój przychód?

Co zrobić, aby więcej zarabiać, w oparciu o mniejsze niż dotychczas roboczogodziny, a także mniejsze zasoby?

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora,...

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Prośba

Czy wziąłeś kiedyś udział w moich seminariach: Wytyczanie 10 celów na następny rok Zasada zatrzymywania się Sztuka pokonywania olbrzymów Być może czytałeś któryś z tych skryptów? Może przerabiałeś te...

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

Sens Twojego istnienia

Ani okoliczności Twojego życia, ani opinie innych ludzi na Twój temat, ani Twoja przeszłość nie nadają sensu Twojemu życiu. Nadaje go Bóg, który Cię stworzył. Zadaj sobie trud odkrycia zamysłu Stwórcy, który stał za powołaniem Cię do istnienia, a będziesz odkrywał prawdziwy sens swojego życia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *