Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

IMG_8179_03298_TomekBazylinskiBóg jest Bogiem obfitości, który obdarza wspaniałymi darami

Bóg jest. Bóg Cię kocha. Bóg jest hojny i pragnie obficie obdarzać Cię różnymi darami, które wniosą do Twojego życia wielkie błogosławieństwo.

Jeśli chcesz mieć dobre życie musisz nauczyć się przyjmować od Boga dary

1. Zaufaj Bogu

Bóg jest dobry. Jemu zależy na Twoim dobrze. On posyła do twojego życia tylko dobre dary.

Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.

Jakuba 1:17

Jakie to są dary? Do takich darów moglibyśmy zaliczyć na przykład: zbawienie (Ef 2:8-9), Chrystusa, Ducha Świętego, Pismo Święte, powołanie, żonę (Prz 18:22), dzieci (Ps 127:3-4) itp.

2. Przyjmij Boży dar

Aby móc cieszyć się darem należy go przyjąć. Rzecz przeznaczona dla nas, nie będzie nasza, jeśli po nią nie sięgniemy i nie uczynimy jej częścią naszego życia.

3.Pozwól Bożemu darowi wykonać dobrą pracę w Twoim życiu

Wiele z Bożych darów jest nam danych po to, aby pozytywnie przemienić nasze życie.
Nie myl Bożego daru z upominkiem, który otrzymujesz na urodziny, cieszysz się nim, a potem odstawiasz na półkę. Bóg nie tyle posyła swoje dary po to, aby obdarzyć nas radością, co po to, aby obdarzyć nas błogosławieństwem i pozytywnie przemienić nasze istnienie. Jednak, aby móc doświadczyć błogosławieństwa i pozytywnej przemiany, należy przyjąć Boży dar i pozwolić mu wykonać Bożą pracę w naszym życiu.

Na przykład:

  • Bóg obdarzył nas Pismem Świętym, nie po to, abyśmy postawili je na półce, ale po to, abyśmy je czytali, studiowali, uczyli się go na pamięć i rozmyślali nad nim. Bóg oczekuje, że przyjmiemy Pismo Święte, wyeksponujemy się na jego działanie i pozwolimy mu wykonać dobrą pracę w naszym życiu.
  • Bóg obdarzył nas Duchem Świętym nie po to, abyśmy zepchnęli Go na peryferie naszego istnienia, ale po to, abyśmy pozwolili Mu wykonać dobrą pracę w naszym wnętrzu i w naszym życiu.

Pamiętaj, że Bóg obdarza Cię dobrymi darami po to, aby pozytywnie przemieniać twoje życie. Więc jeśli przyjmujesz od Boga dar, pozwól temu darowi wykonać dobrą pracę w twoim życiu.

Nie myśl sobie, że twoje życie po przyjęciu daru Bożego będzie wyglądało tak, jak przed przyjęciem tego daru.

Niestety nie rozumiałem tej prawdy i z tego powodu wielokrotnie wiele traciłem.

Podam jeden z przykładów – Pismo Święte mówi nam:

Oto dzieci są darem Pana,
Podarunkiem jest owoc łona,
Czym strzały w ręku wojownika,
Tym synowie zrodzeni za młodu.

Psalm 127:3-4

Gdy dzisiaj, po urodzeniu mi się już trzeciego dziecka rozmyślam nad tymi wersetami, to zaczynam dostrzegać ich głębię i znaczenie.

Gdy urodziło mi się dwóch synów, to przyjąłem ich i cieszyłem się nimi, ale moje rodzicielstwo było dla mnie zmaganiem, ponieważ nie rozpoznałem daru Bożego jakim dla mnie byli i nie pozwoliłem im w dostatecznym stopniu przemienić moje życie.

Po urodzeniu się moich chłopców, cieszyłem się, że są w moim życiu i naprawdę chciałem, aby byli częścią mojego życia, ale przy tym chciałem żyć tak jak żyłem przed ich urodzeniem. A tak się nie da.

Gdy narodzili się do naszego życia, to wraz z żoną zmagaliśmy się z naszym rodzicielstwem i z poczuciem, że coś straciliśmy. Nie rozumieliśmy, że to był czas, aby skupić się na naszych małych chłopczykach, pozwolić im przeobrazić nasze życie i w pełni nacieszyć się darem, jakim są malutkie dzieci. W wyniku tego straciliśmy wiele cudownych chwil.

Gdy po siedmiu latach od narodzenia się naszego młodszego syna dowiedzieliśmy się, że nieoczekiwanie dla nas nadchodzi córeczka, byliśmy z żoną mądrzejsi. Wiedzieliśmy, że nadchodzi wspaniały dar od Boga, a my musimy zatrzymać się, aby ten dar przyjąć do naszego życia, pozwolić mu wykonać swoją pracę i pozytywnie nas przeobrazić.

DSC01967Moja córunia urodziła się 24 sierpnia 2010. Byliśmy gotowi! Przewróciła całe nasze życie do góry nogami. Jest miłością naszego życia.

Nie jesteśmy już jednak w stanie żyć tak, jak do tej pory. Musimy się dostosować i zmienić, ale co z tego? Przecież to właśnie na zmianie polega pozytywny rozwój! Więc otwieramy się na zmianę… Teraz jesteśmy trochę mądrzejsi.

A Ty?

  • Czy jesteś gotowy na dobre zmiany w Twoim życiu?
  • Czy jesteś gotowy przyjąć od Boga to, co ma Ci do zaoferowania?
  • Czy jesteś gotowy pozwolić Bożemu darowi wykonać dobrą pracę w twoim życiu?

Photo credit: Tomasz Bazyliński

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *