Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy masz jakieś relacje, które zasadzają się na dawaniu i przyjmowaniu?

kw. 8, 2016 | budowanie relacji, dla kobiet, dla liderów, dla mężczyzn, rozwój osobisty, zarządzanie sobą, zasady sukcesu, zdrowie emocjonalne

Jeśli chcemy być zdrowi, to potrzebujemy zdrowych relacji. Możemy mieć wielu znajomych, możemy mieć wiele różnych relacji, możemy pomagać ludziom, którzy są w wielu różnych tarapatach, ale w tym wszystkim potrzebujemy kilku relacji zasadzających się na dawaniu i przyjmowaniu.

Zdrowe i produktywne relacje zasadzają się między innymi na dawaniu i przyjmowaniu

Takie relacje są budowane na obopólnym dawaniu i przyjmowaniu. Ich przykładem jest więź, jaką miał apostoł Paweł z chrześcijanami w Filipii.

A wy, Filipianie, wiecie, że na początku zwiastowania ewangelii, gdy wyszedłem z Macedonii, wy byliście jedynym zborem, który był wspólnikiem moim w dawaniu i przyjmowaniu. (Flp 4:15)

Charakteryzując swoją relację z kościołem w Filipii, Paweł pisze, że byli jego wspólnikami w dawaniu i przyjmowaniu, to znaczy, że on dawał coś cennego im, a oni jemu.

Potrzebujesz kilku relacji, które zasadzają się na dawaniu i przyjmowaniu

7d49ec362eb25217dd9477f040c39454

Trudno będzie ci prowadzić szczęśliwe, spełnione, twórcze i owocne życie, jeśli nie będziesz miał choć kilku relacji zasadzających się na dawaniu i przyjmowaniu. Potrzebujemy w naszym życiu kilku osób, którym dajemy wartościowe rzeczy i od których przyjmujemy wartościowe rzeczy. Nie możesz być tylko z ludźmi, którzy od ciebie wyłącznie biorą, tak jak nie możesz być też tylko z tymi, którzy ci wyłącznie dają, ale nic wartościowego od ciebie nie chcą wziąć. Potrzebujesz ludzi, z którymi dzielicie się tym, co wartościowe i ubogacacie się nawzajem.

Photo credit: Tomasz Bazyliński

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *