Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy miejsce, do którego dotarłeś jest już Twoją metą?

sty 8, 2016 | dla liderów, realizowanie marzeń, rozwój osobisty, zarządzanie sobą

Coś w ludzkiej naturze kusi nas, byśmy pozostali tam, gdzie czujemy się komfortowo. Staramy się znaleźć zaciszne miejsce, w którym stres jest na akceptowalnym poziomie i w którym mamy satysfakcjonujące nas dochody. Takie, w którym mamy dobre relacje z ludźmi, nie musimy zawierać nowych znajomości i doświadczać trudnych sytuacji. Oczywiście, każdy z nas potrzebuje czegoś takiego przez pewien czas. Wspinamy się, a potem odpoczywamy, by się zaaklimatyzować. Gdy już nauczymy się w życiu nowej wysokości, idziemy dalej. Źle jest, gdy nie ruszamy w drogę.

Jeżeli była to nasza ostatnia wspinaczka, to jesteśmy starzy, bez względu na to, czy mamy czterdzieści, czy osiemdziesiąt lat.

Fred Smith

Przeczytaj jeszcze raz, uważnie powyższy cytat, a następnie odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Na jakim etapie życia jesteś: Wspinasz się na kolejny szczyt, czy też zatrzymałeś się w swojej strefie komfortu?
  • Jeśli jesteś w strefie komfortu, to czy jesteś w niej za długo?
  • Czy miejsce, w którym jesteś, jest ostatnim szczytem, który powinieneś zdobyć? Czy to już ostatni rozdział Twojego życia, który powinien być napisany?
  • Jeśli są jakieś kolejne szczyty do zdobycia, kolejne rozdziały do napisania, to jakie konkretnie? Dokąd powinieneś zmierzać? Co powinieneś osiągnąć?
  • Jeśli powinieneś wyruszyć dalej, to co Cię powstrzymuje?
  • Kiedy wyruszysz?

Unikając ryzyka, tak naprawdę stwarzamy zagrożenie dla tego, co w życiu najważniejsze – dla rozwoju, wykorzystania potencjału i możliwości przyczynienia się do wspólnego dobra.

Max DePree

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do mety i nie stanąłeś na podium dla zwycięzcy, to zachęcam Cię, abyś się nie poddawał i wytrwale biegł do przodu. Być może wydaje się to ryzykowne, ale uwierz mi, pozostanie w strefie komfortu sprawi, że rozminiesz się w swoim życiu z tym co najlepsze.

0efd4dffdd7e5bb6b9889da3224649f3

Po co godzić się z tym co dobre, jeśli możesz przyjąć lepsze?

Photo credit: Tomasz Bazyliński

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *