Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Dzielna kobieta

mar 31, 2016 | dla kobiet, służba on-line, wideo | 0 komentarzy


Inspiracją do filmu jest tytułowa „dzielna kobieta”, ale jaka ona jest?

Jest pewien tekst, który definiuje kobietę i nazywa ją dzielną. Ona jest po swojemu przedsiębiorcza, z uśmiechem patrzy w przyszłość i wyświadcza dobro.

Słowo do kobiet

12747292_191149357915645_1108138003928066475_o

Każda z nas toczy swoje małe i wielkie walki, każda ma swoje słabości i mocne strony. Nie dajmy sobie wmówić, że jest tylko jeden ideał piękna czy jedna droga, którą musimy podążać. Jest coś więcej. Chcę to odkrywać i tego Wam życzę.

  • Kim jest dzielna kobieta? Czy jest kobietą idealną? Perfekcyjną panią gospodarstwa domowego? Skuteczną bizneswoman, matką na pełen etat? Wybitną studentką, piękną żoną, pracownicą pobliskiego sklepu, nauczycielką, podróżniczką, nagradzanym naukowcem, obrończynią pokrzywdzonych przez los?
  • Czy można znaleźć uniwersalny wzorzec kobiety? Jeśli tak, to do czego ona dąży? Robi karierę, poświęca się nauce, wychowuje przyszłych odkrywców czy zapomina o sobie i dba tylko o czyjeś potrzeby?

Kobieta może się zgubić w natłoku proponowanych jej ścieżek i tego, jak określają ją role społeczne, które pełni.

Dzielna kobieta

Ale jaka jest dzielna kobieta?

Na pewno bardziej wartościowa niż perły.

Ona zawsze wyświadcza dobro, a nie zło.

Jest energiczna.

Wstaje bardzo wcześnie… czasami wszyscy jeszcze śpią.

Okazuje serce tym, których kocha i daje im to, czego potrzebują.

Gdy stwierdza, że czegoś naprawdę jej potrzeba, zdobywa to.

Ubiera się w siłę i dynamizm.

Zna korzyści, jakie przynosi jej praca, jej światło nie gaśnie nawet w nocy.

Nie boi się żadnej pracy.

Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do potrzebujących wyciąga ręce.

Nie martwią jej zmiany, bo potrafi dbać o otaczających ją ludzi w każdej sytuacji.

Dba o siebie i jest elegancka.

Jest przedsiębiorcza.

Jej strojem jest honor i z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość.

Gdy się odzywa, mówi mądrze, a z chętnymi dzieli się dobrymi radami.

Mówią o niej, że jest szczęśliwa i przyznają: Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie.

Wdzięk może być złudny, a uroda przemija, ale kobieta, która ufa Bogu, wyróżnia się z tłumu.

Jest godna komplementów, bo to, co robi jest jej najlepszą wizytówką.

Kilka informacji o filmie

Film przedstawia sylwetki kilkunastu kobiet, które ufają Bogu i to wyróżnia je z tłumu. To są kobiety, które można spotkać na co dzień w swoim otoczeniu. One nie mają sztabu ludzi, który dba o ich wizerunek. One mają pracę, czasem dzieci, czasem studia, a czasami wszystko to na raz. Sprzątają, wstają wcześnie, karmią, rozwijają się. O swój wygląd dbają na tyle na ile pozwala im codzienne życie normalnej kobiety. I właśnie pomimo to są wyjątkowe. Bo mają to coś, w ich wnętrzu.

Jak powstał film?

Bardzo się cieszę, bo udało się zrealizować i wypuścić coś, co mieszkało we mnie od kilku miesięcy.

To jest świetne uczucie móc zobaczyć efekt finalny po miesiącach noszenia go w głowie. Chociaż z tą rzeczą to ja chyba po prostu rosłam, bo pamiętam, jak uznałam, że właśnie ten tekst będzie dla mnie wyznacznikiem tego, kim chcę się stawać. Ciągle jestem w drodze, ale wiem, z czym chcę się porównywać. Nie chcę przy tym być tylko jak ktoś inny, chcę być najwłaściwszą mną, jaką mogę być.

Inspiracją był tekst z Księgi Przysłów, rozdz. 31, 10-31. Tekst został zaprezentowany w bardziej współczesnym języku, niektóre jego fragmenty zostały pominięte.

Film powstał bez udziału makijażystów, fryzjerów czy stylistów. Nasze twarze się świecą, bo zostały nagrane takimi, jakie są.

Tak wyglądamy, gdy spotykasz nas codziennie w pracy czy na uczelni, mijasz na ulicy albo budzisz się obok nas.

Powstanie tego krótkiego filmu zawdzięczam mojemu mężowi, który wykorzystał swój talent, pasję do kręcenia filmów, robienia zdjęć i cierpliwie znosił moje uwagi „to tak, a to poczekaj.. nie to trochę popraw, bo tu za długo jest…, a tu jeszcze dodaj ten efekt”… 🙂 Spędziliśmy wspólnie przy projekcie kilkanaście roboczogodzin…

Nie udało by się też bez kilku dobrych znajomych, którzy są rozsiani po Polsce, a nawet jak się okazało Europie 🙂 Dziękuję Wam bardzo za gotowość i przychylność.

Niezastąpiona okazała się muzyka Pawła Miklera, który będąc w procesie nagrywania swojej autorskiej płyty, zgodził się bezpłatnie udostępnić nam swój utwór „Październik” w wersji instrumentalnej, dzięki czemu film zyskał bardzo indywidualny charakter.

2IMG_6649_DxOLila Cieślar – kobieta, które chce być kiedyś zapamiętana, jako dzielna. Pracuje, wychowuje, prowadzi dom, uczy, akcje społeczne ma we krwi. Prowadzi bloga o swoich małych i dużych projektach, które wypełniają jej każdy dzień. Jej perfekcjonizm to zaleta i wada jednocześnie. W tym, co robi, dąży do doskonałości, jest pasjonatką organizowania. Uwielbia przyjmować gości i nie cierpi starych, niepiszących długopisów, które zagracają biurka…

Kocha pracować z ludźmi i tworzyć z nich zespoły. Absolwentka m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek: zarządzanie zasobami ludzkimi i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek: pedagogika, animacja społeczno-kulturalna, oraz Codziennego Instytutu Matki Dwójki Dzieci.

Blogerka. Owiedź jej blog: zrodlodobra.blogspot.com

Wpadnij również na: https://www.facebook.com/profilzrodlodobra/

Dzielna Kobieta / Brave Woman from Źródło Dobra on Vimeo.

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Moje Matulowanie

Bycie mamą dwóch córek! Nie zamieniłabym lat spędzonych z dziećmi na żadne tytuły, pieniądze i wygody. Relacja z nimi oraz historia naszych docierań są dziś dla mnie skarbem.

Rozmowy, które zmieniają życie – Wywiad ze Zbigniewem Swobodzińskim

Wywiad ze Zbyszkiem Swobodzińskim na temat rozmów, które zmieniają życie.

Jak nie zostać krową?

Wywiad z Lilą Cieślar na temat pisania, piękna, dbania o siebie, kobiecej psyche i życiowej równowadze.

Gdy miesiąc miodowy minął – kiedy Czapla bierze ślub z Orłem

Najpierw zakochujemy się w wyobrażeniu o człowieku, które z czasem musi być rozbite, abyśmy mogli zakochać się w tej osobie, takiej jaką ona naprawdę jest. Często jest to bolesny proces, ale jest on konieczny, aby móc wybudować zdrowy związek.

Chrześcijańska etyka mediów

Celem komunikacji jest życie. Jednak możliwe i realne jest komunikowanie destruktywne. Śmierć i życie są w mocy języka, pióra, klawiatury.

Myśl, co mówisz

Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym, który i całe ciało może utrzymać na wodzy. Jakuba 3:2 Gdy patrzę wstecz na moje życie, widzę wiele błędów, które popełniłem. Myślę, że gdybym miał je wszystkie...

6 finansowych pokus

Na różnych etapach swojego życia zderzamy się z finansowymi pokusami. Ważnym jest, aby zdawać sobie sprawę z tych niebezpieczeństw i nie ulegać im.

Czy zajmujesz się tym, co jest dla ciebie życiodajne?

https://youtu.be/du17Ax5rNBY Zbyt często w życiu robimy rzeczy, które są dobre dla innych, ale nie są życiodajne dla nas. Paweł Godawa To było zdanie, które zmieniło moje życie. Gdy je usłyszałem pracowałem jako instruktor terapii uzależnień. Pracowałem z ludźmi...

Każde życie to inna historia

Życie każdego człowieka to inna historia. Historia złożona z różnych zdarzeń, przypadków, momentów, chwil radości i smutków. Opowiadana z perspektywy mijającego czasu nabiera wyjątkowości dla słuchających jej osób. Jedne historie budzą większe zainteresowanie, inne...

Prawdziwie żyjesz, czy tylko nie giniesz?

Ważnym jest przyjrzeć się uważnie swojemu życiu, aby sprawdzić, czy jest ono właśnie tym prawdziwym, pełnym życiem, zaplanowanym dla nas przez Boga, czy też jego marną namiastką.

Czasami wystarczy zrobić odważny krok

Pokonywanie strachu i niewygodnych sytuacji jest stałym elementem życia. Trzeba odszukać w sobie choć szczyptę odwagi i kilka gramów determinacji oraz ruszyć, ponieważ to, co w naszych myślach wygląda jak olbrzym wcale takim być nie musi.

Z jakich klocków zbudować ten dom? – wywiad z Mirosławem i Ewą Szatkowskimi

Małżeństwo to decyzja, że chce się z tą drugą osobą przejść przez życie i zbudować razem coś pięknego. O tym mówi książka Ewy i Mirosława Szatkowskich. Piszą o klockach, których używali, aby ich budowla mogła przetrwać sztormy i życiowe burze.

Film „Chata”

Bóg nie zaoferował nam życia bez cierpienia. Każdy doświadczy pewną dawkę zranień i cierpień, ale nie musimy żyć w więzieniu zranienia, cierpienia, goryczy, nieprzebaczenia i Wielkiego Smutku. Jest z niej droga wyjścia, przewodnik, który ją zna.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *