Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

lut 8, 2022 | dla kobiet, dla mężczyzn, rozwój osobisty, sposób myślenia, świadome życie, zarządzanie sobą, zdrowie emocjonalne

YouTube player

Jednym z przekonań, które są przyczyną największego poczucia osamotnienia i źródłem codziennego bólu jest myśl, że wszyscy wokół ogarniają – albo w ogóle raz na zawsze już ogarnęli.

Natalia De Barbaro

Może przeglądasz media społecznościowe i kolorowe czasopisma, myśląc sobie, że ci inni ludzie to mają takie fajne życie, wszystko ogarnęli i uczesali. Mają unikalne poznanie, albo są tacy mądrzy i byli w stanie wybudować dla siebie idealną rzeczywistość.

Nie wygłupiaj się. Nie ma czegoś takiego jak idealna rzeczywistość. Nikt nie prowadzi doskonałego życia. Nie ma ludzi, którzy wszystko sobie poukładali i wszystko ogarniają.

Nie myl cudzej sceny z własnymi kulisami. Każdy ma swoje kulisy, w których jest bez makijażu, bez filtra, bez… czegoś tam niby ważnego. Gdzie po prostu jest sobą, a życie mu się wydarza (i bynajmniej nie według scenariusza, który sobie wymyślił).

Życie to cudowny chaos. Czasami ogarniamy, czasami nie. Jest idealnie i nieidealnie. Jesteśmy piękni, ale mamy defekty i rysy. Rozumiemy coraz więcej, ale co jakiś czas uzmysławiamy sobie, że chyba nic rozumiemy.

Co więcej, każdy z nad jest sam w sobie cudownym chaosem. Czasami świetnie sobą zarządzamy i ogarniamy siebie, a czasami nie.

Czasami radzimy sobie z samym sobą i życiem lepiej, a czasami gorzej.

vanesa-giaconi-n1nwTr_-lH4-unsplash

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Chciałbym dzisiaj zostawić Cię z dwoma ważnymi pytaniami:

  • Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?
  • Czy grasz w grę porównań?

Photo by Vanesa Giaconi on Unsplash

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *