Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy wiesz, że każdy człowiek ma w swoim sercu puste miejsce, które przeszkadza mu żyć?

kw. 24, 2016 | dla kobiet, dla mężczyzn, rozwój duchowy, zarządzanie sobą, zdrowie emocjonalne

photo-1440589473619-3cde28941638

W sercu każdego człowieka jest pustka w kształcie Boga, która nie może być zapełniona przez żadną stworzoną rzecz. Tę pustkę może zapełnić jedynie Bóg Stworzyciel, który dał się poznać przez Jezusa.

Blaise Pascal

Każdy człowiek próbuje tę pustkę w jakiś sposób zapełnić. Często wydaje nam się, że gdy zrobimy jeszcze tę jedną rzecz, albo coś zdobędziemy, albo gdzieś dotrzemy, to się w końcu uspokoimy, nasza wewnętrzna pustka zostanie zapełniona i odczujemy satysfakcję. Ale okazuje się, że te próby są na nic, bo za każdym razem, gdy uda nam się kolejną rzecz osiągnąć, wybudować, czy też dotrzeć do wybranego wcześniej miejsca, to nasza pustka ciągle jest dotkliwa i domaga się czegoś więcej.

Tę wewnętrzną pustkę może zapełnić jedynie Bóg. On wyszedł nam na przeciw i zapłacił najwyższą cenę, aby nas uratować i mieć z nami relację. Dziś przyzywa każdego człowieka, aby przyszedł do Niego i się z Nim pojednał. Dopóki tego nie uczynisz, twoja wewnętrzna pustka będzie Cię uwierać.

Zasatanów się

  • Czy uwiera Cię wewnętrzna pustka?
  • Jeśli tak, to czy zamierzasz coś z tym zrobić?

Photo credit: unsplash.comRoksolana Zasiadko

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

1 komentarz

  1. w3ra

    Zgadzam sie w 100% z tym wpisem. Bóg jest tym, czego brakuje w naszej ludzkiej układance, ale wielu ludzi nie chce przyjąć tego do świadomości. Ja też taka byłam. Nie sądziłam, by Bóg mógł dawać radość, a jednak… 🙂 Chciałabym, by każdy mógł poczuć tę milość i napełnić się nią. Dlatego jest ważne, by nie tylko zastanawiać się, ale iść po prostu łowić dla Jezusa 🙂 Pozdrawiam 🙂

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *