Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Rozegraj tym rozdaniem kart, które w życiu otrzymałeś

mar 3, 2014 | rozwój osobisty, zarządzanie sobą, zasady sukcesu

Wyobraź sobie, że talia kart obrazowo reprezentuje sprzyjające okoliczności, dobrą przyszłość, możliwości, potencjał, przychylność, finanse, wiedzę itp., natomiast przystąpienie do gry symbolizuje pracę nad sobą i dążenie do sukcesu.

Choć obraz ten jest daleki od doskonałości, to jednak niesie ze sobą pewne ważne lekcje na temat budowania wartościowego życia, które warto sobie przyswoić.

1. Po pierwsze, nikt nie otrzymuje pełnej talii kart

W tali są 52 karty, nikt jednak podczas gry nie otrzymuje ich wszystkich – dostaje tylko kilka i nimi gra. Podobnie jest w życiu. Ludzie obdarzeni są rozmaitymi możliwościami, potencjałem, zasobami, wiedzą i tak dalej, ale żaden człowiek nie otrzymuje wszystkiego.

Na samym początku otrzymujemy od życia tylko kilka kart. Nie marnuj swojego cennego czasu na zamartwianie się z powodu tego wszystkiego, czego nie otrzymałeś od życia. W rzeczywistości nie potrzebujesz więcej niż to, co już masz, aby przystąpić do swojej gry i zacząć odnosić zwycięstwa.

2. Po drugie, nikt nie otrzymuje takich samych kart

Ludzie różnią się od siebie. Mają różny potencjał, zasoby i możliwości.

Nie przejmuj się tym, że nie otrzymałeś takich kart jak inni. Tu nie chodzi o to, gdzie jesteś w porównaniu do innych graczy, ani z czym zaczynasz, ale o to, czy rozegrasz grę swojego życia, w jakim stylu to uczynisz i jak ją zakończysz. Oczywiście, świetnie byłoby wystartować z rewelacyjnego miejsca, ale nam nie dane jest decydować o naszych początkach, mamy natomiast wpływ na to, jak będziemy finiszować.

3. Po trzecie, jeden otrzymuje lepsze karty, inny gorsze

Ludzie mają różny potencjał, zasoby i możliwości. Jedni mają więcej, inni mniej, jedni mają lepiej, inni gorzej, jedni mają trudniej, inni łatwiej.

Nie porównuj się z innymi. Skup się na tym, co otrzymałeś i wiernie wykorzystuj to najlepiej jak tylko potrafisz. Życie nie jest sprawiedliwe, a ludzie nie mają równych szans. Niech Cię to jednak nie powstrzyma przed przystąpieniem do Twojej gry.

4. Po czwarte, nie jesteś w stanie rozegrać gry swojego życia kartami, których nie posiadasz

Niektórzy przez całe swoje życie żyją w krainie marzeń, zastanawiając się, co by było, gdyby byli na miejscu kogoś innego i mieli do dyspozycji to, co ma ktoś inny. Ale to jest bezsensowne marnotrawienie swojego czasu.

Nie jesteś w stanie budować swojego istnienia w oparciu o cudzy potencjał, zasoby i możliwości. Nie możesz używać tego, czego nie masz do swojej dyspozycji.

Jeśli spróbujesz być kimś, kim nie jesteś, to będziesz tylko i wyłącznie kiepską podróbką. Odważ się być sobą i iść przez życie w swoim własnym, unikalnym stylu. Podejmij decyzję, że będziesz oryginałem, tzn. sobą.

5. Po piąte, możesz rozegrać grę swojego życia tylko kartami, które posiadasz.

IMG_3547 (2)Życie jest walką do stoczenia, maratonem do przebiegnięcia, grą do rozegrania. Możesz jednak zwyciężać tylko i wyłącznie w oparciu o to, co posiadasz.

Jeśli chcesz wygrywać, to uświadom sobie, co masz do swojej dyspozycji, czym zostałeś obdarzony i jakie możliwości otwierają się przed Tobą, a następnie skup się na wykorzystywaniu tego najlepiej jak potrafisz.

6. Po szóste, nie zaczniesz wygrywać dopóki nie przystąpisz do gry

Aby wygrywać trzeba grać.

Nikt nie przepłynie morza, jeśli będzie stał na brzegu, wpatrując się w spienione fale. Nikt nie zdobędzie szczytu, jeśli będzie go oglądał w telewizji. Nikt nie zostanie mistrzem, jeśli nie zacznie trenować i praktykować w swojej dyscyplinie.

Odłóż wszystkie wymówki i przystąp do gry. Nawet jeśli na początku będziesz przegrywać niektóre rundy, to graj dalej, ponieważ w końcu zaczniesz wygrywać. Zwycięstwa odnoszą tylko ci, którzy walczą, biegną, grają i nie poddają się.

7. Po siódme, nie będziesz skutecznym graczem, dopóki nie zaakceptujesz i nie polubisz siebie, tego, co posiadasz i swojego życia

Niestety wielu ludzi gardzi sobą i tym rozdaniem kart, które otrzymali od życia. Ty taki nie bądź. Doceń to, że otrzymałeś dar, którym w istocie jest życie. Doceń to, że Bóg zaprojektował Cię w tak unikalny sposób. Doceń to, co masz do swojej dyspozycji.

Jeśli chcesz wygrywać, to zaakceptuj siebie i swoje życie. Nawet więcej, jeśli chcesz wygrywać, to polub siebie i swoje życie.

Zaakceptuj i polub siebie, a także to, co masz do swojej dyspozycji. Podziwiaj innych, ale pokochaj też swoją grę. Masz swoje miejsce do zajęcia na ziemi i w Bożym planie. Uczyń to z przyjemnością, a zapewniam, że ludzie i życie pozytywnie Cię zaskoczą.

IMG_3549 (3)

Zapamiętaj

Rozegraj tym rozdaniem kart, które w życiu otrzymałeś.

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *