Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy jesteś w ciągłym biegu, aby nadążyć i sprostać wszystkim oczekiwaniom?

lut 20, 2020 | rozwój duchowy, świadome życie, uczniostwo, zarządzanie sobą, zasady sukcesu, zdrowie emocjonalne, życie chrześcijanina

veronika-nedelcu-caS3VSA52tc-unsplash

Żyjemy w kulturze, która cały czas nas szturcha, popycha i krzyczy: „Działaj SZYBCIEJ!”, „Pracuj CIĘŻEJ!”, „Chciej WIĘCEJ!”, „Zanurzaj się GŁĘBIEJ!”, „Nie wolno ci się zatrzymywać, bo przegonią cię inni i wypadniesz z gry.”

Jednak gdy czytamy Ewangelie to widzimy w nich Jezusa, który się nie spieszył, nigdzie nie biegł, a wszędzie zdążał. Widzimy Jezusa, który często się zatrzymywał, ale wbrew temu, choć właśnie dzięki temu, zrobił to, co powinien. Widzimy Jezusa, który miał czas dla przyjaciół i potrzebujących. Widzimy Jezusa, który przerywał to, co robił, aby pochylić się nad nędzarzem i człowiekiem doświadczającym nieszczęścia. Widzimy Jezusa, który nikomu nie odmówił, ponieważ się spieszył lub był już spóźniony. Widzimy Jezusa, który pracował zaledwie kilka lat, a zmienił cały świat.

Gdy czytamy Ewangelie, to widzimy, że Jezus żył inaczej niż my. Żył w innym tempie, płynął na innej fali, często zatrzymywał się, a jednak zdążył dokonać tego, co powinien i milionom ludzi dał szansę prowadzenia lepszego życia.

Żył inaczej niż my. Żył inaczej, bo pochodził z innej kultury niż my. Czy nie warto się nad tym pochylić? Czy nie warto zwolnić? Czasami zatrzymywać się? Przestać żyć w pośpiechu? Zacząć zdążać robić to, co powinniśmy; spędzać czas z przyjaciółmi i pochylać się nad człowiekiem, który potrzebuje [naszej] pomocy?

Nasza kultura będzie toczyć się swoim torem, ale czy nie lepiej uspokoić się, wyhamować i pójść śladami Jezusa?

Pytania do refleksji

  1. W jakim biegu uczestniczysz?
  2. Pozwalasz popychać się i sterować kulturze, w której żyjesz, czy też płyniesz pod prąd?
  3. Czy kontrolujesz tempo swojego życia?
  4. Czy czasami zatrzymujesz się?
  5. Czy masz czas dla tego, co najważniejsze?

Photo info:  UnsplashVeronika Nedelcu

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *