Czasami, aby spełniły się marzenia, wystarczy jedynie dać im czas

Posiadam kilka pasji. Jedną z nich jest miłość do książek. Jestem bibliofilem i niemal wszędzie mam ze sobą książki.

Gdy miałem 14 lat zrodziło się we mnie marzenie posiadania prywatnej biblioteki. Bardzo pragnąłem mieć swoje własne regały. Ale ze względu na prozę życia i to, że były wtedy po prostu za drogie, nie mogłem zrealizować mojego marzenia.

Z roku na rok moje książki były trzymane na jakichś starych, przypadkowych meblach. Zmieniały się mieszkania i kraje, w których przebywałem. Tymczasem moja osobista biblioteka rozwijała się wraz ze mną. Nie opuszczało mnie marzenie o posiadaniu własnych, solidnych regałów, ale nigdy nie było to dla mnie priorytetem finansowym. Zawsze były ważniejsze rzeczy do kupienia – mądrzejsze cele w gospodarowaniu finansami.

Tak oto minęły kolejne 24 lata mojego życia. Posiadanie własnych regałów było dla mnie ważne, ale ciągle odkładałem to na późniejszy okres w swoim życiu. Aż tu nagle, nieoczekiwanie zawarłem znajomość z pewnym stolarzem. Któregoś dnia zadał mi pytanie:

– Andrzej, czego potrzebujesz?

– Regałów – odpowiedziałem. – Mam problem z przechowywaniem książek.

– Dobrze. Zrobię ci regały na wymiar. Ty zapłacisz jedynie za materiał.

W ogóle nie planowałem tej rozmowy.

Dzisiaj właśnie kończę układać moje książki na regałach zrobionych na wymiar. Moje marzenie – nieoczekiwanie, po 24 latach – stało się rzeczywistością.

IMG_0903

Dlaczego o tym piszę? Chcę Ci przekazać prostą prawdę:

Czasami, aby spełniały się marzenia, wystarczy jedynie dać im czas.

Praktyczne zastosowanie:

  • Jeśli masz dobre marzenia, ale nie spełniają się, to nie rozpaczaj. Może po prostu nie nadszedł na nie właściwy czas.
  • Nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że natychmiast się nie spełniają. Jeśli coś jest dla Ciebie ważne, uzbrój się w cierpliwość i czekaj na właściwy czas.
  • Pamiętaj, że czasem, aby spełniły się marzenia, wystarczy jedynie trochę poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>