Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Miejsce muzyki

maj 18, 2012 | muzyka, rozwój duchowy, uczniostwo, życie chrześcijanina

spencer-imbrock-487035-pomniej_Zastanawiałam się ostatnio dlaczego tak bardzo lubimy czytać Psalmy. To ciekawe, że król Dawid nie napisał żadnej mądrej księgi pomimo tego, że miał bogaty życiorys i naprawdę wiedział o czym pisać, ale zdecydował się właśnie na piosenki… Gdyby śpiewał je dzisiaj, możliwe że nawet zawędrowałyby na szczyty list przebojów.

Czytając Psalmy trudno jest oprzeć się wrażeniu, że były one dla Dawida sposobem na radzenie sobie na poziomie serca z trudnymi sytuacjami w jego życiu. Śpiewał o tym, co przeżywał, wylewał swoje serce przed Bogiem, (a miał co wylewać), aż dochodził do miejsca prawdy ukrytej głęboko. Dawid śpiewał – wyśpiewywał swoje żale, smutki, radości, frustracje, objawienia i zachwyty, aż dotykał serca Boga i w swoich okolicznościach powracał do decyzji ponownego zaufania Panu.

Psalmy podnoszą nas tak bardzo, ponieważ dotykają naszych serc, nie są nużącymi traktatami teologicznymi, wznoszą się ponad bariery, uderzają w struny naszego serca i łączą nas z sercem Boga.

Muzyka dotyka głębi, mówi językiem serca, jest jednym z kanałów przez który możemy wyrazić to kim jesteśmy i to, co jest w nas, w prostocie, bez zbędnych słów lub wymówek. Wierzę, że dzięki muzyce możemy usłyszeć to, co Bóg do nas mówi… Jest to jeden z kanałów, który Bóg używa do komunikowania się z nami.

Poza tym, muzyka wychodzi na przeciw głębokim potrzebom naszego serca, budzi tęsknotę za czymś pięknym, a raczej za kimś pięknym i dobrym. Według mnie każda piosenka o miłości, która chwyta nas za serce, tak naprawdę jest tęsknotą za Tym, który sam jest Miłością i który pierwszy nas umiłował.

Możesz dowiedzieć się wiele o człowieku, gdy posłuchasz piosenki, która coś dla niego znaczy.

Autor nieznany

Zastanów się

  • Jakiej muzyki obecnie słuchasz?
  • Co śpiewasz pod prysznicem, w samochodzie, kiedy jesteś sam na sam z Bogiem?
  • Jaka jest Twoja ulubiona piosenka i dlaczego?
  • Co teksty piosenek mówią o pragnieniach Twojego serca i o miejscu, w którym jesteś?
  • A może to Bóg chce Ci coś powiedzieć?

Photo credit: unsplash.comSpencer Imbrock 

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *