Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Gdybyś ty był Bogiem, to czy wybrałbyś samego siebie?

lip 11, 2017 | rozwój duchowy, uczniostwo, życie chrześcijanina | 0 komentarzy

Zastanów się przez chwilę: Gdybyś ty był Bogiem, to czy wybrałbyś samego siebie?

Studiując Biblię wyraźnie widzimy, że Bóg nie jest taki, jak człowiek – On jest DOSKONAŁY, natomiast ludzie są dalecy od doskonałości. Mamy swoje wyobrażenia o sobie, Bogu i innych, a także o tym, jakich ludzi wybiera Bóg, ale prawda jest taka, że On nie wybiera ludzi doskonałych, bo takich nie ma.

Nam, ludziom, przychodzi niezwykle łatwo osądzać innych i ich odrzucać. Łatwo nam wzgardzić drugim człowiekiem, a także sobą. Na szczęście doskonały Bóg pochyla się nad tym, co niedoskonałe i wzgardzone. On leczy to, co chore; naprawia to, co zepsute; odbudowuje to, co zburzone; rozpala to, co ledwo się tli; ożywia to, co dawno umarło, a nawet nigdy nie żyło.

  • Bóg wybiera niedoskonałych ludzi.
  • Bóg daje szansę niedoskonałym ludziom.
  • Bóg współdziała z niedoskonałymi ludźmi.

Zapamiętaj

tanja-heffner-196111

Aby Bóg mógł dokonać przez ciebie coś wielkiego, nie potrzebujesz najpierw być doskonały. Potrzebujesz łaski Bożej.

Dlatego też, jeśli pragniesz być użyty przez Boga i wypełnić swoje przeznaczenie w Nim, to otwórz się na Jego działanie w Twoim życiu. Bez Niego próbowanie stać się doskonałym i świętym jest bezsensowną stratą czasu. Potrzebujesz przeobrażającej Bożej łaski. Więc przyjdź do Boga i poddaj Mu się takim, jakim jesteś, ale takim nie pozostań. Otwórz się na łaskę Bożą. Proś Go o nią w modlitwach. Przyjmij ją. Pozwól jej na wykonanie pracy w tobie i poprzez ciebie. Potem będziesz zaskoczony tym, co się stanie z tobą i poprzez ciebie.

Ostatnio zauważyłem, że gdy czasem staram się opowiedzieć ludziom, którzy mnie wcześniej nie znali, jaki byłem, gdy przyszedłem do Boga, to mi nie wierzą. Mówią, że zmyślam i upiększam swoją historię. Na początku mnie to denerwowało, aż w końcu zrozumiałem, że świadczy to o tym, jak wielką pracę w moim wnętrzu i życiu wykonała łaska Boża.

Życie z Bogiem to pewien proces. Im szybciej i pełniej oddamy się Bogu i Jego przeobrażającej łasce, tym lepiej dla nas. Bóg wybiera nas. Ważnym jednak jest też to, abyśmy wybierali Jego. Dlatego zachęcam cię – regularnie stawaj przed Bogiem, aby modlić się następującą modlitwą:

Boże, przychodzę do Ciebie taki, jaki jestem. Nie chcę o własnych siłach starać się stawać lepszym człowiekiem. Ufam Ci całkowicie i otwieram się na Twoją łaskę. Działaj we mnie i przeobrażaj mnie. Pozwalam Ci, i pragnę, aby Twoja łaska pracowała we mnie. Działaj we mnie i poprzez mnie.

Poddaję się Tobie i pragnę być unoszony przez życie przez Twoją moc i Twojego ducha. Chcę się poddać Twojej łasce i razem z nią współpracować. Wybieram Twoje wybory.

Photo credit: unsplash.com; Tanja Heffner

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Gdzie jesteś [w odniesieniu do swojego Mistrza]?

Uczeń Jezusa Chrystusa potrzebuje co jakiś czas zatrzymywać się, aby zastanowić gdzie jest w odniesieniu do swojego Mistrza, a także jak wygląda jego życie w odniesieniu do drogi, którą On nam wytyczył poprzez przykład i Słowo.

Sens Twojego istnienia

Ani okoliczności Twojego życia, ani opinie innych ludzi na Twój temat, ani Twoja przeszłość nie nadają sensu Twojemu życiu. Nadaje go Bóg, który Cię stworzył. Zadaj sobie trud odkrycia zamysłu Stwórcy, który stał za powołaniem Cię do istnienia, a będziesz odkrywał prawdziwy sens swojego życia.

Życiodajność

W naszym życiu są czynniki życiodajne, nieżyciodajne i te, które odbierają nam życie (tzn. są dla nas śmiercionośne). Po prostu jesteśmy jak rośliny, dla których pewne rzeczy przyczyniają się do rozkwitu, natomiast inne sprawiają, że usychamy i obumieramy.

Litera symbolizująca czwarte przykazanie

Potrzebujemy czegoś więcej niż samych siebie, aby podejmować znaczące i ważne decyzje. Potrzebujemy punktów odniesienia, które są poza nami.

O koniu, który się zabił

Ostatnio odwiedziłem zagranicą swojego znajomego. Któregoś wieczora opowiadał mi coś o swoim życiu. W czasie tej opowieści wspomniał o koniu, który się zabił. - Koń, który się zabił? – przerwałem mu zaintrygowany. – Jak koń może się zabić? Co ty opowiadasz? - Otóż był...

Zasada szacunku

To, co szanujesz będzie w twoim życiu wzrastało, a to, czym gardzisz będzie niszczało.

Czy jesteś w ciągłym biegu, aby nadążyć i sprostać wszystkim oczekiwaniom?

Żyjemy w kulturze, która cały czas nas szturcha, popycha i krzyczy: „Działaj SZYBCIEJ!”, „Pracuj CIĘŻEJ!”, „Chciej WIĘCEJ!”, „Zanurzaj się GŁĘBIEJ!”, „Nie wolno ci się zatrzymywać, bo przegonią cię inni i wypadniesz z gry.” Jednak gdy czytamy Ewangelie to widzimy w...

Czy wywierasz pozytywny wpływ?

Najgorszym nieszczęściem mądrego człowieka jest brak możliwości wywierania wpływu. Herodot Ludzie mądrzy pragną wywierać wpływ. Nie wynika to z żądzy władzy, czy też z chęci zaspokojenia swoich własnych małostkowych ambicji, ale z realnej potrzeby, która jest w naszym...

Bóg nie zapomina

Niekiedy oczekiwanie na Bożą odpowiedź może być frustrujące, jednak na przestrzeni lat zdumiewającym dla mnie jest ciągłe odkrywanie, jak na wiele modlitw Bóg z czasem odpowiada.

Jak sobie radzić z trudnymi i toksycznymi osobami [włączając w to przełożonych]?

Nie pozwól, aby trudni i toksyczni ludzie złamali ciebie, a przez to twoje życie i przeznaczenie.

Biblijne historie z trudnymi i toksycznymi ludźmi w tle

Biblia jest księgą, która obszernie traktuje o życiu. Nie omija też tematu relacji z trudnymi i toksycznymi osobami. Pochylmy się na chwilę nad dwoma pouczającymi przykładami.

Pytania, z którymi warto zmierzyć się na półmetku swojego życia

Czterdziestolatek dotarł na pewną górę, niektórzy czterdziestolatkowie bardzo szybko. Warto na tej górze się zatrzymać, aby zadać sobie kilka ważnych pytań i poczekać na właściwe odpowiedzi.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *