Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Książka – „Historia ruchu zielonoświątkowego i odnowy charyzmatycznej”

lut 9, 2011 | interesująca literatura

Ponad 520 milionów ludzi na całym świecie w jakimś stopniu włączyło się w ruch zielonoświątkowy i odnowę charyzmatyczną. Oto ich historia, począwszy od 1 stycznia 1901 roku.

W tej wyjątkowej książce, zawierającej ponad sto ilustracji i zdjęć, przedstawiono korzenie i rozwój „ruchu Ducha Świętego” na przestrzeni dwudziestego stulecia. Vinson Synan, czołowy historyk ruchu zielonoświątkowego i odnowy charyzmatycznej, przygotował dokładne opracowanie historyczne, z którego skorzystają zarówno zwolennicy ruchu, jak i osoby spoza niego. Równolegle z relacją historyczną zamieszczono dziesiątki tekstów źródłowych, rzucających nowe światło na kluczowe postacie. W oddzielnych rozdziałach omówiono rolę kobiet, czarnoskórych Amerykanów, Latynosów, kaznodziejów uzdrowieńczych i ewangelistów telewizyjnych. Każdy rozdział został napisany przez badacza, będącego autorytetem w danej dziedzinie.

W kolorowym rozkładanym diagramie chronologicznym przedstawiono najważniejsze wydarzenia w każdym dziesięcioleciu XX wieku. Wykres w postaci drzewa genealogicznego pozwala poznać pochodzenie wszystkich ważnych grup i kościołów, które włączyły się w ruch pentekostalny lub znalazły się pod jego wyraźnym wpływem.

Jeden z rozdziałów, opracowany przez Zbigniewa Paska i Wojciecha Włocha, opisuje historię ruchu zielonoświątkowego i odnowy charyzmatycznej  na ziemiach Polski.

Gorąco polecam tę książkę każdemu, zainteresowanemu korzeniami ruchu zielonoświątkowego, a także fenomenem jego rozwoju na tak potężną skalę.

Pobierz plik PDF fragmentu ksiązki

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Compassion http://www.compassion.pl/

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Z jakich klocków zbudować ten dom? – wywiad z Mirosławem i Ewą Szatkowskimi

Z jakich klocków zbudować ten dom? – wywiad z Mirosławem i Ewą Szatkowskimi

Małżeństwo to decyzja, że chce się z tą drugą osobą przejść przez życie i zbudować razem coś pięknego. O tym mówi książka Ewy i Mirosława Szatkowskich. Piszą o klockach, których używali, aby ich budowla mogła przetrwać sztormy i życiowe burze.

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *