Wiara – klucz do realizacji Bożego przeznaczenia

Wiara jest pomostem, który może cię połączyć z Bogiem i ponadnaturalnym życiem w Nim. Wiara jest kluczem do wypełnienia Bożego przeznaczenia dla twojego życia. Bez niej nigdy nie wyruszysz, bez niej nie uda ci się dotrzeć do końca i odnieść zwycięstwa.

Bóg tworzy ludzi, wybiera ich do określonego celu, powołania, misji i przeznaczenia, a także wyposaża, ale człowiek musi uwierzyć. Bez wiary nikt nie stanie się tym, kim powinien się stać i nie wypełni Bożego przeznaczenia dla swojego życia.

Uwierz w Boga

Aby mogło się wypełnić Boże przeznaczenie dla twojego życia, musisz rozpocząć od uwierzenia w Boga i rozpoczęcia relacji z Nim.

Uwierz Bogu

Jeśli chcesz, aby Boże przeznaczenie dla twojego życia wypełniło się, musisz uwierzyć w to, co Bóg mówi do CIEBIE. Bóg się komunikuje. Jeśli tylko zechcesz Go usłyszeć, to On w rozmaity sposób będzie do ciebie przemawiał. Zasadnicze znaczenie będzie miało to, czy Mu uwierzysz.

Wielu ludzi wierzy w Boga, ale niekoniecznie wierzy Bogu. Jest duża różnica pomiędzy uwierzeniem w Boga, a wierzeniem Mu.

Bóg zapewne poprowadzi cię w kierunku, który będzie wydawał ci się nieprawdopodobnym. Wymusi to na tobie podjęcie decyzji, czy będziesz ufał swojej logice, czy też zaufasz Bożemu objawieniu i uwierzysz w to, co mówi do ciebie Bóg.

Uwierz, że w Bogu możesz

Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie.

Filipian 4:13

Nam Polakom trudno uwierzyć, że w Bogu możemy, bo generalnie brakuje nam wiary w siebie. Gdy zderzamy się z Bożą wolą i powołaniem, to łatwo jest nam skwitować je pytaniem: Ale kim ja jestem?, tak jak miało to miejsce w przypadku Mojżesza (2 M 3:11), czy też Gedeona (Sdz 6:15). Trudno nam uwierzyć, że w Bogu jesteśmy w stanie i uda nam się. Jednak jeśli nie uwierzysz, że w Bogu możesz podołać misji i zadaniom, do których On cię wybiera, to trudno będzie ci im podołać.

Nikt nie może się wzbić ponad poziom swojej wiary.

averie-woodard-111832Praktyczne zastosowanie

  • Czy wierzysz w Boga?
  • Czy wierzysz Bogu?
  • Czy wierzysz, że w Bogu Możesz?

Photo credit: unsplash.com; Averie Woodard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>