Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Lekcję, którą chciałbym Wam opowiedzieć nazwałem uczenie się zaufania.

Zaufania trzeba się nauczyć, nie przychodzi ono automatycznie.

Bóg nakazuje, abyśmy Go kochali i kochali siebie nawzajem. Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę, że Bóg nie nakazuje, abyśmy sobie nawzajem ufali. Nie znajdziemy ani jednego fragmentu w Biblii, który uczyłby, że mamy ufać drugiemu człowiekowi.

Słowo Boże nakazuje ufać Bogu, jednak zaufania trzeba się nauczyć

W 1978 roku byłem zaangażowany w biznes. Byłem młodym wierzącym i myślałem, że  Bóg zmieni wszystko w moim życiu na lepsze, a w następnym roku zbankrutowałem. Zastanawiałem się, jak to mogło się stać? Miałem 25 tyś. dolarów długu, nie byłem w stanie zapłacić rachunków.

Udałem się na spotkanie z bankierem, który poradził mi, abym ogłosił bankructwo. Zadzwoniłem do prawnika, który zaproponował, abym przyniósł tysiąc dolarów, a on zajmie się legalną stroną sprawy. Pomyślałem, że gdybym miał tysiąc dolarów, to nie byłbym bankrutem.

Zacząłem modlić się i zadawać Bogu pytania. Nie wiedziałem, co mam robić. Ludzie radzili, abym ogłosił bankructwo. W tym czasie czytałem Biblię i trafiłem na psalm 37, gdzie napisane jest, że człowiek niesprawiedliwy pożycza i nie oddaje.

Człowiek niesprawiedliwy pożycza i nie oddaje.

Pomyślałem, że jestem sprawiedliwy i nie mogę postępować jak świat. Miałem wewnętrzne przekonanie, aby nie ogłaszać bankructwa.

Podjąłem decyzję, że spłacę swoje długi

Udałem się do każdego z wierzycieli osobno, obiecałem, że  jeśli nie założą przeciwko mnie sprawy w sądzie, z czasem spłacę cały dług. Pamiętam, że w piątek po południu spotkałem się z jedną z firm finansowych. Byłem im winny dużo pieniędzy, poprosiłem aby nie wytaczali mi procesu, ponieważ nic nie mam. Jeżeli okażą cierpliwość, to spłacę resztę. Poprosili, abym pokazał im książeczkę czekową, której nie posiadałem. W związku z tym stwierdzili, że nie mogą przystać na moją propozycję, muszą założyć sprawę sądową, bo nie mam pracy ani przychodu.

To był wielki kryzys, nie widziałem wyjścia z tej patowej sytuacji. Pamiętam, jak następnego dnia modliliśmy się z żoną, prosiliśmy Boga o pomoc.

Bóg potrafi usłyszeć wołanie o pomoc.

W ten sam weekend zadzwonił Dr Smith, dzięki któremu się nawróciłem. Powiedział, że w klinice, w której pracuje zwolniło się stanowisko, potrzebny jest dozorca i z jakiegoś powodu cały czas przychodzi mu na myśl moje imię.

Praca polegała na zarządzaniu załogą, która sprząta klinikę. Tak naprawdę chciałem powiedzieć, że to nie dla mnie, ale gdy życie boli cię dostatecznie mocno, trzeba się zgodzić.

Od poniedziałku do piątku pracowałem od 5 -10 w nocy, przez dwa lata. W tym czasie uczyłem się pokory. Nauczyłem się, że Bóg naprawdę sprzeciwia się pysznym i obdarza łaską pokornych.

Dwa lata później wręczyłem im wypowiedzenie, nie wiedziałem, gdzie pójdę, nie miałem innych ofert pracy, ale odczuwałem, że Bóg otworzy mi nowe drzwi. Po miesiącu zadzwonił do mnie student, z którym mieszkałem kiedyś w akademiku. (Myślę, że Bóg znał mój numer telefonu.) Ten człowiek zaprosił mnie na rozmowę o pracę w firmie Coca-Cola. Poszedłem i powiedziano mi, że chcieliby abym został menagerem działu sprzedaży oraz nadzorował 15 ludzi. Chcieli zapłacić mi 25 tyś. rocznie i miałem dostać samochód. Nie potrzebowałem długiej modlitwy, powiedziałem: Tak. W czasie pracy w tej firmie nauczyłem się zarządzać ludźmi.

Ufaj Panu całym swoim sercem

Do dziś jest to dla mnie zdumiewające, że udało nam się spłacić cały dług.

W Przypowieściach Salomona w 3 rozdziale Biblia mówi:

Ufaj Panu całym swoim sercem, nie polegaj na swoim rozumie. Na wszystkich drogach, uznawaj go, a on pokieruje twoimi krokami.

W tym czasie w sowim życiu nauczyłem się ufać Bogu. Odebrałem też cenne, ale niełatwe lekcje pokory.

Zasada 2

Kluczem do życiowego sukcesu jest ufanie Bogu.

Jedno z zadłużeń spłacałem po 20 dolarów przez 7 lat,  z niektórymi wierzycielami negocjowałem i udało nam się obniżyć stopę procentową, niektórzy zrezygnowali z odsetek. Miałem łaskę.

Do dziś jest to dla mnie zdumiewające, że udało nam się spłacić cały dług.

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy nauczyłeś się mówić „NIE” samemu sobie?

Ważnym kluczem do prowadzenia udanego życia jest zdolność do wytyczania samemu sobie zdrowych granic i rozwinięcie samodyscypliny, która jest potrzebna do życia w ich obrębie.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Jak zwiększyć swój przychód?

Co zrobić, aby więcej zarabiać, w oparciu o mniejsze niż dotychczas roboczogodziny, a także mniejsze zasoby?

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora,...

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę: - Andrzej, nie mam na te...

Prośba

Czy wziąłeś kiedyś udział w moich seminariach: Wytyczanie 10 celów na następny rok Zasada zatrzymywania się Sztuka pokonywania olbrzymów Być może czytałeś któryś z tych skryptów? Może przerabiałeś te...

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *