Uczenie się pokory wobec życia i Boga

1795841_10201733839256374_787301816_oMarzymy, śnimy, opracowujemy strategię, planujemy i realizujemy to, co zamierzyliśmy, ciesząc się owocami naszego wysiłku, ale przychodzi moment, w którym nasze wysiłki nie wystarczają, a plany spełzają na niczym.

Życie okazuje się nieprzewidywalne i poznajemy, że działają na nas zewnętrzne siły nad którymi nie mamy kontroli. Świat nadprzyrodzony. Zostaje nam tylko w pokorze uznać wyższość Boga nad nami i poddać się Jego woli.

Czasami chcielibyśmy Boga bardzo kontrolować. Chcielibyśmy, aby Bóg mówił nam i innym to, co chcielibyśmy usłyszeć. Chcielibyśmy kontrolować Boże działanie, tak aby spełniał nasze marzenia i pragnienia. Niestety taka postawa wcześniej, czy później doprowadzi nas na skraj wyczerpania, rozczarowania, beznadziei i narzekania.

Zamiast walić głową w mur próbując zmusić Boga do czegoś, wystarczy zostawić swoje oczekiwania, których się kurczowo trzymamy. Wtedy dopiero będziemy w stanie dostrzec możliwości, które Bóg nam daje… Dostrzec prawdę o sobie samym, otaczającej rzeczywistości i się z nią zmierzyć, polegając już na Jego mądrości, a nie własnych pragnieniach.

Photo credit: Jacek Nobel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>