Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

lut 14, 2022 | dla biznesmenów, dla liderów, rozwój osobisty, świadome życie, zarządzanie czasem, zarządzanie sobą | 0 komentarzy

YouTube player

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora, przedsiębiorcy, który wcześniej przez wiele lat między innymi pracował jako szkoleniowiec w różnych firmach. Po zapoznaniu się z moim materiałem zadzwonił do mnie i zapytał:

– Skąd przyszedł ci do głowy pomysł, aby temat pracy z kalendarzem był w twoim programie ostatnim modułem?

– No… – bąknąłem – bo praca z kalendarzem to przecież coś oczywistego. Zastanawiam się, czy w ogóle nie usunąć tego modułu z mojego programu.

– Dlaczego miałbyś to zrobić? – zapytał. – Dla kogo ten temat jest według ciebie oczywisty?

– Dla wszystkich.

– Andrzej, jak zaczniesz szkolić liderów i przedsiębiorców w obszarze zarządzania swoją pracą, to będziesz zdumiony odkryciem, jak wielu z nich nie ma odpowiednich dla nich kalendarzy, albo też nie potrafi z nimi pracować. Prócz tego odkryjesz, jak wielu nie umie sensownie pracować z listami zadań i ustalaniem priorytetów. Prawie wszyscy wiedzą, że rzeczy te są ważne, jednak niewielu z tymi narzędziami pracuje.

– Ale – przerwałem mu – wydaje mi się, że logicznym jest, aby temat kalendarza w moim programie był później.

– Nie, Andrzej – powiedział. – Dobór odpowiedniego kalendarza, mądra praca z nim, a także tworzenie sensownych list zadań i ustalanie priorytetów, to podstawowe umiejętności przywódców, przedsiębiorców i biznesmenów. Chcesz, aby ci ludzie szybko przesuwali się do przodu i byli produktywniejsi? To zacznij od tych trzech tematów. Wszystko inne to dodatek. To jest logika, której masz się trzymać.

eric-rothermel-FoKO4DpXamQ-unsplash

Faktycznie, gdy zacząłem szkolenia, byłem zdumiony odkryciem, jak wiele osób nie wykorzystuje w swojej co dziennej pracy potęgi:

  • kalendarza;
  • listy zadań;
  • i właściwie ułożonych priorytetów.

Zachęcam Cię, wprowadź już dziś do Twojego życia małą zmianę, która przełoży się na Twój wielki przełom – zastanów się, jak w obecnym sezonie swojego życia powinieneś posługiwać się kalendarzem i zacznij to robić.

Zatrzymaj się na chwilę i zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy wykorzystujesz potęgę kalendarza, listy zadań i właściwie ułożonych priorytetów?
  • Jak możesz mądrzej posługiwać się tymi trzema narzędziami?
  • W jaki sposób na ten temat możesz uczyć się w najbliższej przyszłości?

Photo by Eric Rothermel on Unsplash

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy nauczyłeś się mówić „NIE” samemu sobie?

Ważnym kluczem do prowadzenia udanego życia jest zdolność do wytyczania samemu sobie zdrowych granic i rozwinięcie samodyscypliny, która jest potrzebna do życia w ich obrębie.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Jak zwiększyć swój przychód?

Co zrobić, aby więcej zarabiać, w oparciu o mniejsze niż dotychczas roboczogodziny, a także mniejsze zasoby?

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę: - Andrzej, nie mam na te...

Prośba

Czy wziąłeś kiedyś udział w moich seminariach: Wytyczanie 10 celów na następny rok Zasada zatrzymywania się Sztuka pokonywania olbrzymów Być może czytałeś któryś z tych skryptów? Może przerabiałeś te...

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

Sens Twojego istnienia

Ani okoliczności Twojego życia, ani opinie innych ludzi na Twój temat, ani Twoja przeszłość nie nadają sensu Twojemu życiu. Nadaje go Bóg, który Cię stworzył. Zadaj sobie trud odkrycia zamysłu Stwórcy, który stał za powołaniem Cię do istnienia, a będziesz odkrywał prawdziwy sens swojego życia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *