Pomagaj i proś o pomoc

Ludzie osiągający sukcesy pomagają innym z przyjemnością. Proszą też innych o pomoc. Prośba o pomoc jest jednym z najszczerszych komplementów, jakie możemy wyrazić wobec drugiej osoby. Zwrócenie się do kogoś o pomoc jest wyrazem uznania jej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności. Pomoc, jaką uzyskamy od ludzi sukcesu, będzie ich wkładem w nasze życie. Dla nas będzie natomiast przepustką do sukcesu.

Z moich doświadczeń wynika, że im większe sukcesy ktoś osiąga, tym chętniej dzieli się swoim powodzeniem z innymi. To pewna umiejętność życiowa, którą z pewnością warto rozpowszechniać. Korzystaj z doświadczeń takich ludzi. Jedna tylko uwaga – szanuj ich czas. Zawsze upewnij się, że dokładnie wiesz, o co chcesz poprosić. Poproś o to i podziękuj za otrzymaną pomoc. Zapytaj też, czy możesz się w jakikolwiek sposób odwdzięczyć, po czym zajmij się realizacją swoich zadań.

Larry James

Pomagaj

Pamiętaj, że jesteś jak świeca. Nie ubędzie twojemu światłu, jeśli będziesz odpalał inne świece.

Ważnym jest, aby w życiu skupić się na czynieniu dobra i pomagać tylu ludziom ilu się da. Jesteś jak świeca, która może obdarzyć światłem wiele świec i wcale nie ubędzie jej światła. Im większej grupie ludzi będziesz pomagał, tym bardziej Bóg będzie ci błogosławił.

Idąc przez życie nie musisz być skupiony tylko na sobie. Możesz podnosić tych, którzy upadli, rozwiązywać problemy innych, a także pomagać ludziom odnosić sukcesy. W ten sposób nie tylko będziesz ubogacać wielu, ale również samego siebie.

Pamiętaj też, że całe dobro, które zasiewasz w innych prędzej, albo później w jakiejś formie wróci do ciebie.

Proś o pomoc

Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. (Mt 7:7-8)

Proszenie o pomoc jest oznaką pokory. Nie pozwól, aby twoja duma powstrzymywał cię przed proszeniem o nią.

Przez pierwsze lata swojego chrześcijaństwa z dużą niechęcią odnosiłem się do proszenia innych o pomoc, ale któregoś dnia zrozumiałem, że proszenie o pomoc może być przejawem zdrowego myślenia i dobrej postawy. Jeśli sam pomagam innym i mam zdrowe motywacje, to dlaczego, jeśli potrzebuję pomocy, nie miałbym o nią prosić?

Nie daj się zrazić odrzuceniem

Jeśli chcesz czegoś od kogoś, po prostu o to poproś. Nic się nie stanie, jeśli ten ktoś Ci odmówi.

Cherry Hartman

Przez wiele lat przed proszeniem powstrzymywała mnie obawa przed odrzuceniem. Zastanawiałem się, co ludzie sobie o mnie pomyślą? A jak mnie odrzucą? A jak powiedzą NIE? Aż któregoś dnia uświadomiłem sobie, że ja przecież również wielu ludziom mówię NIE i nie zgadzam się na wszystkie prośby, które są do mnie kierowane. Jestem tylko człowiekiem, nie mogę się rozerwać. Więc jeśli ja sam nie zgadzam się na wszystko, o co mnie proszą, to dlaczego inni mieliby się zgadzać na wszystko, o co ja ich poproszę? To mnie uwolniło. Dzisiaj pomagam innym i proszę o pomoc. Nie przejmuję się, gdy ktoś mówi NIE i nie biorę sobie tego do serca. Jeśli jeden człowiek mówi NIE, proszę o pomoc innego.

Praktyczne zastosowanie

candle-30945830-2994889

  • Czy boisz się odrzucenia?
  • Czy prosisz o pomoc?
  • Czy pomagasz?

Photo credit: pl.freeimages.com/Patricia Yliniemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>