Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Nawet jeśli okoliczności są przeciwko Tobie, to wytrwale dąż do realizacji swojej wizji

lip 6, 2014 | radzenie sobie z trudnościami, realizowanie marzeń, rozwój osobisty, wizja, zarządzanie sobą, zasady sukcesu, życiowe lekcje | 0 komentarzy

Wczoraj, po skończeniu prowadzenia seminarium w Mińsku na temat olbrzymów, poszedłem ze swoim starym przyjacielem na kolację do jakiejś restauracji. Ostatni raz widzieliśmy się siedem lat temu, więc mieliśmy parę tematów do nadgonienia.

W pewnym momencie powiedział:

– Wiesz, Andrzej, jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co to znaczy pokonywać olbrzyma, to powinien zabrać się za budowę domu. Gdy uda ci się wybudować dom, to chyba będziesz w stanie przezwyciężyć każdą barierę.

Po chwili dodał:

– Pojmij, wybudować dom w stolicy, to nie jest prosta sprawa. Rok temu ugrzązłem na poziomie biurokratycznym, zabrnąłem w kozi róg. Załamałem się. Nie dało się załatwić jakiegoś papierka i wszystko stanęło. Chodziłem po biurach i różnych instytucjach – wszędzie ściana.

W końcu dotarłem do ostatniego biura i tam, jakiś mężczyzna powiedział mi:

– NIE. Ja panu nie pomogę.

Wtedy poddałem się i mówię:

– Więc to już koniec. Nic nie da się zrobić. Moją budowę diabli wzięli.

– Czemu pan podchodzi tak negatywnie do tego tematu?

– Przecież nic nie da się zrobić. Byłem we wszystkich biurach i instytucjach. Wszędzie odmówili mi pomocy. W żadnym z nich nie spotkałem człowieka, który powiedziałby, co mógłbym zrobić, aby rozwiązać mój problem.

– Niech pan od nowa zacznie obchodzić wszystkie urzędy i instytucje.

– Co mam zrobić? – Zapytałem, bo myślałem, że się przesłyszałem.

– Niech pan ponownie otwiera drzwi urzędów i uderza.

IMG_0166[1]_2837Ale to jest bez sensu! Przecież ja już wszędzie byłem.

– Jeśli pan chce wybudować dom, to niech się pan weźmie w garść i zacznie chodzić po tych biurach. Niech pan uderza.

Rada wydawała mi się strasznie głupia. Przecież ja tam wszędzie byłem i spotkałem się z nieprzyjaznymi urzędnikami. Po co miałbym teraz robić  z siebie wariata? Ale wtedy przypomniało mi się, jak uczyłeś mnie kiedyś metody kaizen, tzn. pokonywanie olbrzyma małymi krokami rozłożonymi w czasie i potrzebie wytrwałości, wbrew temu, że rokowania są niewielkie.

Postanowiłem więc wziąć się w garść i zacząć chodzić po biurach. Przecież tu chodziło o być, albo nie być mojego domu – marzenia mojej rodziny. I wiesz co? W którymś biurze trafiłem na urzędnika, który powiedział mi co mam robić i udało się. Dzisiaj jestem na etapie wykańczania domu.

Cieszę się, że nie poddałem się i choć wydawało się, że olbrzyma nie da się pokonać, to uderzałem w niego i w końcu runął.

To nauczyło mnie ważnej lekcji:

Nawet jeśli okoliczności są przeciwko tobie, to wytrwale dąż do realizacji swojej wizji. W końcu, w którymś momencie mur pęknie i się przebijesz.

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy nauczyłeś się mówić „NIE” samemu sobie?

Ważnym kluczem do prowadzenia udanego życia jest zdolność do wytyczania samemu sobie zdrowych granic i rozwinięcie samodyscypliny, która jest potrzebna do życia w ich obrębie.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora,...

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę: - Andrzej, nie mam na te...

Prośba

Czy wziąłeś kiedyś udział w moich seminariach: Wytyczanie 10 celów na następny rok Zasada zatrzymywania się Sztuka pokonywania olbrzymów Być może czytałeś któryś z tych skryptów? Może przerabiałeś te...

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

Sens Twojego istnienia

Ani okoliczności Twojego życia, ani opinie innych ludzi na Twój temat, ani Twoja przeszłość nie nadają sensu Twojemu życiu. Nadaje go Bóg, który Cię stworzył. Zadaj sobie trud odkrycia zamysłu Stwórcy, który stał za powołaniem Cię do istnienia, a będziesz odkrywał prawdziwy sens swojego życia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *