Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

IMG_8179_03298_TomekBazylinskiBóg jest Bogiem obfitości, który obdarza wspaniałymi darami

Bóg jest. Bóg Cię kocha. Bóg jest hojny i pragnie obficie obdarzać Cię różnymi darami, które wniosą do Twojego życia wielkie błogosławieństwo.

Jeśli chcesz mieć dobre życie musisz nauczyć się przyjmować od Boga dary

1. Zaufaj Bogu

Bóg jest dobry. Jemu zależy na Twoim dobrze. On posyła do twojego życia tylko dobre dary.

Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.

Jakuba 1:17

Jakie to są dary? Do takich darów moglibyśmy zaliczyć na przykład: zbawienie (Ef 2:8-9), Chrystusa, Ducha Świętego, Pismo Święte, powołanie, żonę (Prz 18:22), dzieci (Ps 127:3-4) itp.

2. Przyjmij Boży dar

Aby móc cieszyć się darem należy go przyjąć. Rzecz przeznaczona dla nas, nie będzie nasza, jeśli po nią nie sięgniemy i nie uczynimy jej częścią naszego życia.

3.Pozwól Bożemu darowi wykonać dobrą pracę w Twoim życiu

Wiele z Bożych darów jest nam danych po to, aby pozytywnie przemienić nasze życie.
Nie myl Bożego daru z upominkiem, który otrzymujesz na urodziny, cieszysz się nim, a potem odstawiasz na półkę. Bóg nie tyle posyła swoje dary po to, aby obdarzyć nas radością, co po to, aby obdarzyć nas błogosławieństwem i pozytywnie przemienić nasze istnienie. Jednak, aby móc doświadczyć błogosławieństwa i pozytywnej przemiany, należy przyjąć Boży dar i pozwolić mu wykonać Bożą pracę w naszym życiu.

Na przykład:

  • Bóg obdarzył nas Pismem Świętym, nie po to, abyśmy postawili je na półce, ale po to, abyśmy je czytali, studiowali, uczyli się go na pamięć i rozmyślali nad nim. Bóg oczekuje, że przyjmiemy Pismo Święte, wyeksponujemy się na jego działanie i pozwolimy mu wykonać dobrą pracę w naszym życiu.
  • Bóg obdarzył nas Duchem Świętym nie po to, abyśmy zepchnęli Go na peryferie naszego istnienia, ale po to, abyśmy pozwolili Mu wykonać dobrą pracę w naszym wnętrzu i w naszym życiu.

Pamiętaj, że Bóg obdarza Cię dobrymi darami po to, aby pozytywnie przemieniać twoje życie. Więc jeśli przyjmujesz od Boga dar, pozwól temu darowi wykonać dobrą pracę w twoim życiu.

Nie myśl sobie, że twoje życie po przyjęciu daru Bożego będzie wyglądało tak, jak przed przyjęciem tego daru.

Niestety nie rozumiałem tej prawdy i z tego powodu wielokrotnie wiele traciłem.

Podam jeden z przykładów – Pismo Święte mówi nam:

Oto dzieci są darem Pana,
Podarunkiem jest owoc łona,
Czym strzały w ręku wojownika,
Tym synowie zrodzeni za młodu.

Psalm 127:3-4

Gdy dzisiaj, po urodzeniu mi się już trzeciego dziecka rozmyślam nad tymi wersetami, to zaczynam dostrzegać ich głębię i znaczenie.

Gdy urodziło mi się dwóch synów, to przyjąłem ich i cieszyłem się nimi, ale moje rodzicielstwo było dla mnie zmaganiem, ponieważ nie rozpoznałem daru Bożego jakim dla mnie byli i nie pozwoliłem im w dostatecznym stopniu przemienić moje życie.

Po urodzeniu się moich chłopców, cieszyłem się, że są w moim życiu i naprawdę chciałem, aby byli częścią mojego życia, ale przy tym chciałem żyć tak jak żyłem przed ich urodzeniem. A tak się nie da.

Gdy narodzili się do naszego życia, to wraz z żoną zmagaliśmy się z naszym rodzicielstwem i z poczuciem, że coś straciliśmy. Nie rozumieliśmy, że to był czas, aby skupić się na naszych małych chłopczykach, pozwolić im przeobrazić nasze życie i w pełni nacieszyć się darem, jakim są malutkie dzieci. W wyniku tego straciliśmy wiele cudownych chwil.

Gdy po siedmiu latach od narodzenia się naszego młodszego syna dowiedzieliśmy się, że nieoczekiwanie dla nas nadchodzi córeczka, byliśmy z żoną mądrzejsi. Wiedzieliśmy, że nadchodzi wspaniały dar od Boga, a my musimy zatrzymać się, aby ten dar przyjąć do naszego życia, pozwolić mu wykonać swoją pracę i pozytywnie nas przeobrazić.

DSC01967Moja córunia urodziła się 24 sierpnia 2010. Byliśmy gotowi! Przewróciła całe nasze życie do góry nogami. Jest miłością naszego życia.

Nie jesteśmy już jednak w stanie żyć tak, jak do tej pory. Musimy się dostosować i zmienić, ale co z tego? Przecież to właśnie na zmianie polega pozytywny rozwój! Więc otwieramy się na zmianę… Teraz jesteśmy trochę mądrzejsi.

A Ty?

  • Czy jesteś gotowy na dobre zmiany w Twoim życiu?
  • Czy jesteś gotowy przyjąć od Boga to, co ma Ci do zaoferowania?
  • Czy jesteś gotowy pozwolić Bożemu darowi wykonać dobrą pracę w twoim życiu?

Photo credit: Tomasz Bazyliński

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Czy powinieneś zacząć działać?

Czy w Twoim życiu to jest właściwy czas, aby przestać stać w miejscu biernie czekając, aż wydarzy się cud i coś pozytywnego samo się stanie? Czy potrzebujesz ruszyć z miejsca i zacząć wytrwale prosić, szukać i kołatać?

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy nauczyłeś się mówić „NIE” samemu sobie?

Ważnym kluczem do prowadzenia udanego życia jest zdolność do wytyczania samemu sobie zdrowych granic i rozwinięcie samodyscypliny, która jest potrzebna do życia w ich obrębie.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora,...

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę: - Andrzej, nie mam na te...

Prośba

Czy wziąłeś kiedyś udział w moich seminariach: Wytyczanie 10 celów na następny rok Zasada zatrzymywania się Sztuka pokonywania olbrzymów Być może czytałeś któryś z tych skryptów? Może przerabiałeś te...

Gdzie jesteś [w odniesieniu do swojego Mistrza]?

Uczeń Jezusa Chrystusa potrzebuje co jakiś czas zatrzymywać się, aby zastanowić gdzie jest w odniesieniu do swojego Mistrza, a także jak wygląda jego życie w odniesieniu do drogi, którą On nam wytyczył poprzez przykład i Słowo.

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *