Czy przed czymś uciekasz?

Wszyscy ludzie, nim odejdą, powinni starać się dociec, przed czym uciekają, do czego zmierzają i z jakiej przyczyny.

James Thurber

Wielu ludzi z różnych przyczyn przed czymś ucieka, czasami nawet w tak dobre rzeczy, jakimi są duchowość, praca zawodowa, czy też życie rodzinne. Swoją ucieczkę i dysfunkcję nierzadko ukrywamy za tym, co zdrowe. Z powodu tej praktyki nie prowadzimy takiego życia, jakie moglibyśmy prowadzić, żyjemy na jego pograniczu. Prowadzimy życie zastępcze, zadowalając się czymś innym, namiastką.

1827390

Są takie momenty w życiu, kiedy warto zmierzyć się z naszymi demonami, smokami i olbrzymami. Jeśli tego nie zrobimy, zawsze będziemy musieli żyć w cieniu tych rzeczy, zepchnięci na margines życia, które moglibyśmy prowadzić, jeślibyśmy byli odważniejsi i asertywnej walczyli o swoją życiową przestrzeń, a także nie pozwalali sobie na komfort i lenistwo podążania przez życie łatwiejszymi koleinami.

  • Żyjesz pełnią życia, czy też zadowalasz się jego namiastką? Czy żyjesz w cieniu swoich barier, problemów, smoków i olbrzymów? Czy jesteś zepchnięty na margines życia?
  • Czy przed czymś uciekasz w ulubioną dziedzinę swojego życia? Przed czym się ukrywasz? Czy chowasz się przed jakimś swoim demonem, smokiem, olbrzymem?
  • Czemu powinieneś stawić czoła, abyś mógł prowadzić takie życie, jakie powinieneś prowadzić? Jaką osobistą walkę powinieneś stoczyć?
  • Jak twoje życie powinno wyglądać?

Photo credit: unsplash.comwhereslugo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>