Historia Wołodii Karambowicza

Podczas podróży na Bukowinę, w związku z wywiadami do książki o Cezarym Kiewrze i Aurelu Serafinczanie spotkałem dwóch emerytowanych pastorów – Wasyla Serafinczana i Wołodię Karambowicza. W maju zaprosiłem ich do naszego kraju. Usługiwali w kilku kościołach. Spędziłem z nimi fajny czas. Bardzo interesujący ludzie. Mają niezwykle ciekawe historie. Jest to dla mnie szczególnie interesujące, ponieważ ich młodość przypadła na mroczne czasy stalinowskie i chruszczowskie, które z jakiegoś powodu są dla mnie fascynujące. Tragedia obywateli Związku Radzieckiego jest niewyobrażalna.

Na jednym z nieformalnych spotkań w Karłowicach mój znajomy nakręcił pastora Wołodię Karambowicza, opowiadającego swoją historię przyjścia do Boga. Wołodjia jest czystej rasy ewangelistą. Byłem z nimi tydzień i przez cały ten czas słuchałem o Jezusie. To było bardzo odświeżające.

Co myślisz o tej historii?

Wasyl_Serafincza_i_Wołodija_Karambowicz_w_Karłowicach

Wasyl Serafincza i Wołodjia Karambowicz w Karłowicach.

Wołodija_Karambowicz

Pastor Wołodjia Karambowicz w Karłowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>