Narzędzia do komunikacji wideo on-line i prowadzenia spotkań

Ostatnie wydarzenia zupełnie nas zaskoczyły i zatrzymały w miejscu. Mieliśmy pewne utarte sposoby na funkcjonowanie, komunikację, przywództwo i prowadzenie spotkań. Zaistniała sytuacja sprawia, że musimy wiele naszych działań przemyśleć i przenieść on-line. Na szczęście jest wiele prostych rozwiązań technicznych, którymi zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy, którzy żyją w naszym kraju posługują się na co dzień i które można z powodzeniem używać do komunikacji wideo on-line i prowadzenia spotkań.

headway-5QgIuuBxKwM-unsplash

Nie musisz rezygnować z działania swojego kościoła, czy służby, którą przewodzisz. Rozważ zmienienie formy komunikacji.

Pomimo tego, że z powodu zaistniałej sytuacji i regulacji prawnych mamy ograniczony kontakt fizyczny z ludźmi, to możemy spotykać się z nimi on-line. Co więcej, żyjemy w czasach, w których nie musimy ograniczać się tylko do dźwięku, grafiki, czy też tekstu, możemy bez większego trudu komunikować się poprzez wideo.

W tej chwili jest w powszechnym użyciu wiele intuicyjnych narzędzi, które umożliwiają skuteczną komunikację wideo. Poniżej przedstawiam kilka głównych.

Hangouts

Liczba uczestników wideo chatu: max. 25 osób (10 widocznych na czacie).
Działa na laptopie, komputerze, telefonie.
Główne funkcjonalności: przysłanie wiadomości tekstowych (nawet kiedy odbiorca jest off-line), przesyłanie zdjęć, połączenie video (indywidualne i grupowe).
Jeżeli ktoś posiada wersję płatną konta Google (Google Suite Basic, Business lub Enterprise) dostępna jest rozbudowana wersja programu: Hangouts meet
Link do pobrania aplikacji: POBIERZ
Prosta instrukcja – jak rozpocząć pracę z programem: OTWÓRZ

Messenger

Liczba uczestników wideo chatu:  max. 6 osób (aktywnie uczestniczących w rozmowie, do 50 osób oglądających).
Działa na: laptopie, komputerze, telefonie.
Główne funkcjonalności: kontakt ze znajomymi (pojedynczo lub grupowo), przesyłanie wiadomości tekstowych (z potwierdzeniem czy zostały odczytane), przesyłanie plików, wiadomości głosowych,  wideo rozmów, udostępniania lokalizacji, na Androidzie może służyć jako aplikacja do sms-ów.
Link do pobrania aplikacji : POBIERZ
Prosta instrukcja – jak rozpocząć pracę z programem:  OTWÓRZ

Skype

Liczba uczestników wideo chatu: do 50 osób.
Działa na: laptopie, komputerze, telefonie.
Główne funkcjonalności: wideo rozmowy i wideo konferencje (pojedynczo i grupowe) – posiada kilka ciekawych opcji – rozmycie tła w wideo konferencji, kilka różnych możliwości wysłania zaproszenia, nagrywanie rozmów, poczta głosowa, przekierowanie rozmów na telefon, udostępnianie zdjęć, filmów, komunikacja tekstowa. Umożliwia dzwonienie na zwykły numer telefonu.
Link do pobrania aplikacji: POBIERZ
Prosta instrukcja – jak rozpocząć pracę z programem: OTWÓRZ

Zoom

Profesjonalny portal komunikacyjny, płatny ale posiada wersję bezpłatną z podstawowymi funkcjami komunikacyjnymi.
Liczba uczestników wideo chatu: 100 osób
Działa na laptopie, komputerze, telefonie.
Główne funkcjonalności: wideo konferencje z dowolnego urządzenia, audio konferencje,  webinary, nagrywanie spotkań, możliwość dołączenia do spotkania poprzez połączenie telefoniczne.
Aplikacja w wersji bezpłatnej umożliwia połączenie 100 osób, ale spotkanie możne trwać maksymalnie 40 minut, chociaż zdarza się że użytkownik otrzymuje bonus w postaci zdjęcia tego ograniczenia.
Link do pobrania aplikacji: POBIERZ
Prosta instrukcja – jak rozpocząć pracę z programem  OTWÓRZ

Click Meeting

Profesjonalny portal komunikacyjny, płatny. W wersji bezpłatnej można używać aplikacji przez 7 dni. 
Liczba uczestników wideo chatu: 5 osób ( w wersji bezpłatnej).
Działa na laptopie, komputerze, telefonie.
Główne funkcjonalności: webinary, spotkania i współpraca w zespołach, automatyczna publikacja nagrań na różnych kanałach, promocja wydarzeń z wykorzystaniem różnych narzędzi, zarządzanie uczestnikami oraz dostępem, integracja z kanałami płatności, video, statystyki i raporty oraz wiele innych.
Link do pobrania aplikacji: POBIERZ

Photo credit: unsplash.comHeadway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>