Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Dzielna kobieta

mar 31, 2016 | dla kobiet, służba on-line, wideo


Inspiracją do filmu jest tytułowa „dzielna kobieta”, ale jaka ona jest?

Jest pewien tekst, który definiuje kobietę i nazywa ją dzielną. Ona jest po swojemu przedsiębiorcza, z uśmiechem patrzy w przyszłość i wyświadcza dobro.

Słowo do kobiet

12747292_191149357915645_1108138003928066475_o

Każda z nas toczy swoje małe i wielkie walki, każda ma swoje słabości i mocne strony. Nie dajmy sobie wmówić, że jest tylko jeden ideał piękna czy jedna droga, którą musimy podążać. Jest coś więcej. Chcę to odkrywać i tego Wam życzę.

  • Kim jest dzielna kobieta? Czy jest kobietą idealną? Perfekcyjną panią gospodarstwa domowego? Skuteczną bizneswoman, matką na pełen etat? Wybitną studentką, piękną żoną, pracownicą pobliskiego sklepu, nauczycielką, podróżniczką, nagradzanym naukowcem, obrończynią pokrzywdzonych przez los?
  • Czy można znaleźć uniwersalny wzorzec kobiety? Jeśli tak, to do czego ona dąży? Robi karierę, poświęca się nauce, wychowuje przyszłych odkrywców czy zapomina o sobie i dba tylko o czyjeś potrzeby?

Kobieta może się zgubić w natłoku proponowanych jej ścieżek i tego, jak określają ją role społeczne, które pełni.

Dzielna kobieta

Ale jaka jest dzielna kobieta?

Na pewno bardziej wartościowa niż perły.

Ona zawsze wyświadcza dobro, a nie zło.

Jest energiczna.

Wstaje bardzo wcześnie… czasami wszyscy jeszcze śpią.

Okazuje serce tym, których kocha i daje im to, czego potrzebują.

Gdy stwierdza, że czegoś naprawdę jej potrzeba, zdobywa to.

Ubiera się w siłę i dynamizm.

Zna korzyści, jakie przynosi jej praca, jej światło nie gaśnie nawet w nocy.

Nie boi się żadnej pracy.

Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do potrzebujących wyciąga ręce.

Nie martwią jej zmiany, bo potrafi dbać o otaczających ją ludzi w każdej sytuacji.

Dba o siebie i jest elegancka.

Jest przedsiębiorcza.

Jej strojem jest honor i z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość.

Gdy się odzywa, mówi mądrze, a z chętnymi dzieli się dobrymi radami.

Mówią o niej, że jest szczęśliwa i przyznają: Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie.

Wdzięk może być złudny, a uroda przemija, ale kobieta, która ufa Bogu, wyróżnia się z tłumu.

Jest godna komplementów, bo to, co robi jest jej najlepszą wizytówką.

Kilka informacji o filmie

Film przedstawia sylwetki kilkunastu kobiet, które ufają Bogu i to wyróżnia je z tłumu. To są kobiety, które można spotkać na co dzień w swoim otoczeniu. One nie mają sztabu ludzi, który dba o ich wizerunek. One mają pracę, czasem dzieci, czasem studia, a czasami wszystko to na raz. Sprzątają, wstają wcześnie, karmią, rozwijają się. O swój wygląd dbają na tyle na ile pozwala im codzienne życie normalnej kobiety. I właśnie pomimo to są wyjątkowe. Bo mają to coś, w ich wnętrzu.

Jak powstał film?

Bardzo się cieszę, bo udało się zrealizować i wypuścić coś, co mieszkało we mnie od kilku miesięcy.

To jest świetne uczucie móc zobaczyć efekt finalny po miesiącach noszenia go w głowie. Chociaż z tą rzeczą to ja chyba po prostu rosłam, bo pamiętam, jak uznałam, że właśnie ten tekst będzie dla mnie wyznacznikiem tego, kim chcę się stawać. Ciągle jestem w drodze, ale wiem, z czym chcę się porównywać. Nie chcę przy tym być tylko jak ktoś inny, chcę być najwłaściwszą mną, jaką mogę być.

Inspiracją był tekst z Księgi Przysłów, rozdz. 31, 10-31. Tekst został zaprezentowany w bardziej współczesnym języku, niektóre jego fragmenty zostały pominięte.

Film powstał bez udziału makijażystów, fryzjerów czy stylistów. Nasze twarze się świecą, bo zostały nagrane takimi, jakie są.

Tak wyglądamy, gdy spotykasz nas codziennie w pracy czy na uczelni, mijasz na ulicy albo budzisz się obok nas.

Powstanie tego krótkiego filmu zawdzięczam mojemu mężowi, który wykorzystał swój talent, pasję do kręcenia filmów, robienia zdjęć i cierpliwie znosił moje uwagi „to tak, a to poczekaj.. nie to trochę popraw, bo tu za długo jest…, a tu jeszcze dodaj ten efekt”… 🙂 Spędziliśmy wspólnie przy projekcie kilkanaście roboczogodzin…

Nie udało by się też bez kilku dobrych znajomych, którzy są rozsiani po Polsce, a nawet jak się okazało Europie 🙂 Dziękuję Wam bardzo za gotowość i przychylność.

Niezastąpiona okazała się muzyka Pawła Miklera, który będąc w procesie nagrywania swojej autorskiej płyty, zgodził się bezpłatnie udostępnić nam swój utwór „Październik” w wersji instrumentalnej, dzięki czemu film zyskał bardzo indywidualny charakter.

2IMG_6649_DxOLila Cieślar – kobieta, które chce być kiedyś zapamiętana, jako dzielna. Pracuje, wychowuje, prowadzi dom, uczy, akcje społeczne ma we krwi. Prowadzi bloga o swoich małych i dużych projektach, które wypełniają jej każdy dzień. Jej perfekcjonizm to zaleta i wada jednocześnie. W tym, co robi, dąży do doskonałości, jest pasjonatką organizowania. Uwielbia przyjmować gości i nie cierpi starych, niepiszących długopisów, które zagracają biurka…

Kocha pracować z ludźmi i tworzyć z nich zespoły. Absolwentka m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunek: zarządzanie zasobami ludzkimi i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek: pedagogika, animacja społeczno-kulturalna, oraz Codziennego Instytutu Matki Dwójki Dzieci.

Blogerka. Owiedź jej blog: zrodlodobra.blogspot.com

Wpadnij również na: https://www.facebook.com/profilzrodlodobra/

Dzielna Kobieta / Brave Woman from Źródło Dobra on Vimeo.

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *