0

W jaki sposób wykorzystujesz swoją codzienność?

WhimsyNasza codzienność jest jak małe fragmenty dużych puzzli, z których powstaje obraz większej całości. W życiu trafiają się nam różne „puzzelki”. Czasami doświadczamy wspaniałych, cudownych i naprawdę szczęśliwych dni, a czasami są one pełne tragedii, bólu i cierpienia. Zwykle jednak w naszej codzienności jesteśmy pomiędzy tymi dwiema skrajnościami.

Najczęściej przeżywamy zwykłe dni, powszednie, a czasem nudne, czy też „takie sobie”. Czasami zastanawiamy się nad tym, jaki to wszystko, co nam się przydarza ma sens i w jakim kierunku prowadzi? Czy to, czego doświadczamy w ogóle ma jakikolwiek sens i czy do czegoś konkretnego prowadzi?

Właśnie teraz kończę pisać swoją pierwszą biografię o człowieku, który jest u schyłku swojego życia. Nie wiem, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób powstają tego typu książki? Biograf zapoznaje się z rozmaitymi dokumentami, przegląda zdjęcia, przeszukuje Internet, siedzi w bibliotekach i prowadzi wywiady. Zbiera różne historie, anegdoty, dialogi. Potem je weryfikuje i próbuje ułożyć w jedną całość.

Przypomina to trochę układanie puzzli. Najpierw trzeba odszukać „fragmenty puzzli”, a potem złożyć je w całość. Tymi puzzlami są właśnie historie, anegdoty, dialogi, zdjęcia oraz tło historyczno-geograficzne.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że Ty tworzysz swoje życie. Zadbaj o nie. Zadbaj o swoją codzienność. Zadbaj o dopracowanie każdego oddzielnego „puzzla, nad którym pracujesz”. Wykończ go, najlepiej jak potrafisz, a kiedyś to wszystko złoży się w konkretną całość – oddzielne puzzle połączą się w jeden obraz.

Najlepiej jak potrafisz wykorzystaj każdy dzień, dany ci w darze przez Boga. Dzięki temu Twoje życie kiedyś złoży się we wspaniały obraz, na który spojrzysz i powiesz: „No tak, to miało sens. Warto było. Nie zmarnowałem tego, czym Bóg mnie obdarzył. Dałem z siebie to, co najlepsze. Mogę odejść”.

Żyj w taki sposób, aby Twoje życie kiedyś złożyło się  w piękny obraz, wyraźny, pełen barw, dopracowany, konkretny, mający w sobie piękno i właściwą Tobie ekspresję.

Żyj w taki sposób, aby inni ludzie – patrząc na obraz złożony z „puzzli Twojej codzienności” – powiedzieli: „No tak, to jest naprawdę coś… Niesamowite”.

Żyj tak, aby inni patrząc na Twoje życie poczuli się zachęceni, zainspirowani i podniesieni na duchu.

Żyj tak, aby poczuli się lepszymi ludźmi i sami zechcieli stworzyć swoje własne dzieło sztuki.

Co jest kluczem do takiego życia? Z pewnością jest ich wiele, ale jeden z nich to:

Wykorzystanie najlepiej jak się da codzienności, a szczególnie tych zwykłych, powszednich, czasami nudnych, a nawet „takich sobie” dni.

Photo credit: Wikipedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>