Lektura Pisma Świętego i modlitwa

Ostatnio kilka nocy spędziłem w klasztornym hotelu w Krakowie. Bardzo ciekawa nieruchomość. Na stole w moim pokoju leżało Pismo Święte z taką zakładką:

IMG_1924

Modlitwa przed czytaniem Pisma Świętego

Duchu Święty, otwórz mój umysł i otwórz moje serce, abym te natchnione przez Ciebie słowa czytając, poznawał i rozumiejąc przyjmował.

Daj mi też siłę, abym posłuszny Bożemu natchnieniu mógł z radością kierować się nimi w życiu. Amen.

Modlitwa po czytaniu Pisma Świętgo

 Duchu Święty, dziękuję Ci za Twoje Boskie Słowo. Spraw, by było ono zawsze dla mnie nauczycielem, przewodnikiem i drogowskazem na drodze do świętości.

Daj mi moc, bym je zachował w dobrym i szczerym sercu oraz aby przyniosło ono obfite owoce miłości w służbie Tobie i moim bliźnim. Pobłogosław mnie, Boże. Amen.

Księga natchniona przez Boga

Pismo Święte to księga różniąca się od wszystkich innych. Jest natchniona przez Stworzyciela i aby ją zrozumieć nie wystarczy tylko i wyłącznie ją czytać i badać, potrzeba do tego Bożego objawienia. Dlatego też czytanie Biblii warto połączyć z modlitwą.

Praktyczne zastosowanie

  • Czy czytasz Pismo Święte?
  • W jakim celu je czytasz?
  • Czy rozumiesz to, co czytasz?
  • Czy łączysz lekturę Pisma Świętego z modlitwą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>