Gdzie jesteś [w odniesieniu do swojego Mistrza]?

Kiedy ostatni raz zatrzymałeś się, aby zastanowić nad tym, gdzie jesteś w odniesieniu do Chrystusa?

Bycie skupionym na Chrystusie i podążanie za Nim na co dzień wąską ścieżką nigdy nie było czymś łatwym. Z całą pewnością nie jest to czymś łatwym dzisiaj, gdy nasza rzeczywistość przyspieszyła, szturcha nas w różnych kierunkach i jesteśmy konfrontowani z ciągłą zmianą. Zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami, rozmowami i sytuacjami, które mogą wzbudzić w nas strach, niepokój i zamartwianie się. Jesteśmy zalewani przytłaczającymi potokami informacji, obrazów i plików wideo. Podnosi nam się też poprzeczkę odnośnie tego, co to znaczy prowadzić udane życie. W takich okolicznościach łatwo stracić z oczu ten właściwy azymut, przestać być skupionym na Jezusie Chrystusie, uwikłać się w sprawy codzienności, odłożyć niesienie swojego krzyża na później, przestać zajmować się tym, co najważniejsze.

Dlatego też uczeń Jezusa Chrystusa potrzebuje co jakiś czas zatrzymywać się, aby zastanowić gdzie jest w odniesieniu do swojego Mistrza, a także jak wygląda jego życie w odniesieniu do drogi, którą On nam wytyczył poprzez przykład i Słowo.

Zachęcam Cię, abyś na chwilę zatrzymał się i zastanowił nad swoim chrześcijaństwem. Gdzie jesteś w odniesieniu do Chrystusa?

  • Czy Jezus Chrystus jest dla Ciebie punktem odniesienia?
  • Kim dla Ciebie dzisiaj jest Jezus Chrystus?
  • Kiedy ostatni raz czytałeś jedną z Ewangelii, aby odnaleźć w niej inspirację i wskazówki do budowania codziennego życia?
  • Czy Twoje co dzienne życie wskazuje, że jesteś uczniem Jezusa Chrystusa?
  • Czy dla Ciebie ważnym jest to, co było ważnym dla Jezusa?

christopher-sardegna-iRyGmA_no2Q-unsplash

Wprowadź już dziś w swoim życiu małą zmianę, która przełoży się na to, że przeżyjesz je dobrze i dotrzesz tam, gdzie pragniesz – zatrzymaj się i sprawdź, gdzie jesteś [w odniesieniu do swego Mistrza]?

Photo by Christopher Sardegna on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>