Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Chrześcijański przywódco, czy wiesz, że jesteś Obietnicą?

gru 2, 2016 | dla liderów, przywództwo, służba pastorska | 0 komentarzy

dsc00310Ludzie ufają Ci, że…

Osoby zaangażowane w służbę, szczególnie przywódcy, są Obietnicą dla tych, na których oddziałują. Ludzie wierzą, że jest w nich Boża cząstka, że chodzą z Bogiem, że mają z Nim autentyczną więź, że słyszą Jego głos, że choć częściowo rozumieją Jego wolę, że idą i prowadzą we właściwym kierunku.

Stąd też, najważniejszym obowiązkiem osoby zaangażowanej w służbę, a w szczególności przywódcy, jest dbanie o bliską relację z Bogiem i słuchanie Jego głosu.

Zabezpieczyć się przed obłędną presją życia

Niestety łatwo zapędzić się w wypełnianiu obowiązków, ulec tyranii spraw pilnych, poddać się zajętości i pozwolić priorytetom, aby spontanicznie poprzestawiały się. Łatwo jest całym sercem zaangażować się w pracę dla Boga i wciągnąć się w nią do tego stopnia, że straci się więź z samym Bogiem. Dlatego warto stworzyć pewien system, który pomoże nam co jakiś czas zatrzymywać się, aby sprawdzać, czy pielęgnujemy więź z Bogiem. Na przykład:

  • Spotkania z Bogiem można zaplanować w kalendarzu.
  • W telefonie komórkowym możemy wstawić sobie przypomnienia, że w tym momencie należy wszystko zostawić, aby skupić się na budowaniu relacji z Bogiem.
  • Możemy poprosić mentora, lub naszą grupę wsparcia, aby pytali nas regularnie, jak wygląda nasza społeczność z Bogiem i domagali się od nas szczerej odpowiedzi.
  • Warto wypracować w sobie nawyk regularnego zatrzymywania się, dla monitorowania swojego życia i samoanalizy.

dsc00311Twój najważniejszy obowiązek w służbie

Jeśli jesteś w służbie, to twoim największym obowiązkiem jest rozwijanie więzi z Bogiem, bo dla ludzi jesteś OBIETNICĄ. Ufają ci, że chodzisz z Bogiem, znasz Go i poznajesz Jego wolę. To jest główny powód, dla którego ci ufają. Nie wolno ci w tej kwestii pójść na kompromis z integralnością. Jeśli doprowadzisz siebie do duchowego bankructwa, to jaki los czeka twoją służbę? Ona czerpie swoje życie z twoich wewnętrznych zasobów. Jeśli nie będziesz mocno ukorzeniony w Bogu, to twoja służba będzie kulała i prędzej, czy później będziesz ranił ludzi, którym  jesteś powołany służyć.

 Pytania do refleksji

  • Czy masz autentyczną więź z Bogiem?
  • Jaki jest stan Twojej duszy – jesteś ukorzeniony w Bogu, czy też jesteś duchowym bankrutem?
  • Czy jesteś pustą Obietnicą?
  • Czy masz system, który pomaga Ci dbać o właściwe priorytety w Twoim życiu?

photo credit: Sławomir Szczepaniec

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

Boża skrzynia ze skarbami

Czy wiesz, że co jakiś czas Bóg obdarza Cię skarbami, które mają ubogacić Twoje życie i wnieść do niego pozytywne zmiany? Abyś mógł pogłębić satysfakcję z życia i doświadczać tych zmian, wystarczy tylko, że zaczniesz te skarby dostrzegać i przyjmiesz je.

Potęga pracy z kalendarzem, listą zadań i priorytetami

Gdy kiedyś przygotowywałem się do prowadzenia swoich pierwszych warsztatów coachingowych w temacie wydajności i produktywności, wysłałem wstępnie opracowany przez siebie program zajęć do swojego mentora,...

Skąd lider ma wziąć czas na to, co najważniejsze?

Często, gdy spotykam się jako coach z przywódcami i przedsiębiorcami, i nasze rozmowy schodzą na temat ich osobistego życia, a szczególnie dbania o to, co dla nich ważne, słyszę: - Andrzej, nie mam na te...

Czy malujesz tę ścianę, którą trzeba?

Nie to, jak szybko biegniesz, lecz gdzie, określi ostatecznie czy osiągniesz właściwe cele. Nikt z nas nie chciałby malować ścianę przez 40 lat i na końcu dowiedzieć się, że nie o nią chodziło.

Czy wywierasz pozytywny wpływ?

Najgorszym nieszczęściem mądrego człowieka jest brak możliwości wywierania wpływu. Herodot Ludzie mądrzy pragną wywierać wpływ. Nie wynika to z żądzy władzy, czy też z chęci zaspokojenia swoich własnych małostkowych ambicji, ale z realnej potrzeby, która jest w naszym...

Biblijne historie z trudnymi i toksycznymi ludźmi w tle

Biblia jest księgą, która obszernie traktuje o życiu. Nie omija też tematu relacji z trudnymi i toksycznymi osobami. Pochylmy się na chwilę nad dwoma pouczającymi przykładami.

Moje Matulowanie

Bycie mamą dwóch córek! Nie zamieniłabym lat spędzonych z dziećmi na żadne tytuły, pieniądze i wygody. Relacja z nimi oraz historia naszych docierań są dziś dla mnie skarbem.

Mierz w swoim życiu wyżej

Jeśli chcesz prowadzić ponadprzeciętne życie, musisz mierzyć wyżej. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz mierzyć wysoko. Dlaczego? Ponieważ jeśli mierzysz w przeciętność, w pewnym momencie możesz odnieść życiową porażkę. Natomiast jeśli marzysz o zwycięstwach i sukcesach, a mierzysz tylko trochę ponad przeciętność, to w pewnym momencie możesz 'ugrzęznąć’ w przeciętności, a twoje marzenia o sukcesach i zwycięstwach okażą się być tylko i wyłącznie niespełnionym snem, który będzie cię dręczyć.

Bóg używa ludzi jako drzwi do możliwości

Nie wiem, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czym konkretnie są „otwarte drzwi”. Ja od kilku lat zwracam na to zjawisko uwagę i świadomie słucham opowieści ludzi, którym „otworzyły się drzwi” i w nie weszli. Bardzo często te „otwarte drzwi” były konkretnymi osobami, które otwierały nowe możliwości.

Sztuka popełniania błędów

Jeśli patrzysz na ostatnie miesiące, lub rok swojego życia i nie jesteś w stanie ukazać na żaden błąd, który zrobiłeś, to być może nie robisz nic wartościowego.

Czy zajmujesz się tym, co jest dla ciebie życiodajne?

https://youtu.be/du17Ax5rNBY Zbyt często w życiu robimy rzeczy, które są dobre dla innych, ale nie są życiodajne dla nas. Paweł Godawa To było zdanie, które zmieniło moje życie. Gdy je usłyszałem pracowałem jako instruktor terapii uzależnień. Pracowałem z ludźmi...

Jak upraszczać życie, zamiast je komplikować

 Pracując jako coach często powtarzam: Menadżerzy komplikują sprawy, a liderzy je upraszczają. Kiedy pojawił się Jezus, religijni przywódcy tamtych czasów, którzy w rzeczywistości zachowywali się bardziej jak menadżerzy,  wypełnili księgę zasad przynajmniej...

Z kim powinienem budować?

Jesteśmy stworzeni do budowania w oparciu o połączenia i pracę zespołową. Nasz przełom i sukces jest uzależniony od połączeń z właściwymi ludźmi, a porażka, czy też przeciętność często są rezultatem samodzielnego budowania, czy też budowania z niewłaściwymi osobami.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *