Chrześcijański przywódco, czy wiesz, że jesteś Obietnicą?

dsc00310Ludzie ufają Ci, że…

Osoby zaangażowane w służbę, szczególnie przywódcy, są Obietnicą dla tych, na których oddziałują. Ludzie wierzą, że jest w nich Boża cząstka, że chodzą z Bogiem, że mają z Nim autentyczną więź, że słyszą Jego głos, że choć częściowo rozumieją Jego wolę, że idą i prowadzą we właściwym kierunku.

Stąd też, najważniejszym obowiązkiem osoby zaangażowanej w służbę, a w szczególności przywódcy, jest dbanie o bliską relację z Bogiem i słuchanie Jego głosu.

Zabezpieczyć się przed obłędną presją życia

Niestety łatwo zapędzić się w wypełnianiu obowiązków, ulec tyranii spraw pilnych, poddać się zajętości i pozwolić priorytetom, aby spontanicznie poprzestawiały się. Łatwo jest całym sercem zaangażować się w pracę dla Boga i wciągnąć się w nią do tego stopnia, że straci się więź z samym Bogiem. Dlatego warto stworzyć pewien system, który pomoże nam co jakiś czas zatrzymywać się, aby sprawdzać, czy pielęgnujemy więź z Bogiem. Na przykład:

  • Spotkania z Bogiem można zaplanować w kalendarzu.
  • W telefonie komórkowym możemy wstawić sobie przypomnienia, że w tym momencie należy wszystko zostawić, aby skupić się na budowaniu relacji z Bogiem.
  • Możemy poprosić mentora, lub naszą grupę wsparcia, aby pytali nas regularnie, jak wygląda nasza społeczność z Bogiem i domagali się od nas szczerej odpowiedzi.
  • Warto wypracować w sobie nawyk regularnego zatrzymywania się, dla monitorowania swojego życia i samoanalizy.

dsc00311Twój najważniejszy obowiązek w służbie

Jeśli jesteś w służbie, to twoim największym obowiązkiem jest rozwijanie więzi z Bogiem, bo dla ludzi jesteś OBIETNICĄ. Ufają ci, że chodzisz z Bogiem, znasz Go i poznajesz Jego wolę. To jest główny powód, dla którego ci ufają. Nie wolno ci w tej kwestii pójść na kompromis z integralnością. Jeśli doprowadzisz siebie do duchowego bankructwa, to jaki los czeka twoją służbę? Ona czerpie swoje życie z twoich wewnętrznych zasobów. Jeśli nie będziesz mocno ukorzeniony w Bogu, to twoja służba będzie kulała i prędzej, czy później będziesz ranił ludzi, którym  jesteś powołany służyć.

 Pytania do refleksji

  • Czy masz autentyczną więź z Bogiem?
  • Jaki jest stan Twojej duszy – jesteś ukorzeniony w Bogu, czy też jesteś duchowym bankrutem?
  • Czy jesteś pustą Obietnicą?
  • Czy masz system, który pomaga Ci dbać o właściwe priorytety w Twoim życiu?

photo credit: Sławomir Szczepaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>