Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Co  roku wypełniając roczne rozliczenia podatkowe, staję przed faktem, którym jest przekazanie 1% od podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (w skrócie – OPP). Jeśli nie wskażemy żadnego  OPP w pitach, pieniądze pozostaną w Urzędzie Skarbowym. Może to nie są duże kwoty, ale zgodnie z przysłowiem „ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka”. Jest w tym dużo mądrości życiowej. Jeśli jako chrześcijanie skierujemy nasz 1% od dochodu na chrześcijańskie OPP, to skutkiem tego będzie dysponowanie przez nich większą pulą pieniędzy.

Wokoło nas często można usłyszeć, że ciągle brakuje środków. Ponadto, musimy pamiętać, że Pan Jezus Chrystus wymaga od  nas, byśmy byli dobrymi zarządcami powierzonych nam dóbr materialnych i całego naszego życia. W wyniku kilku godzin pracy w Internecie, sporządziłem poniższą listę chrześcijańskich  OPP, która będzie pomocą dla tych, którzy mają w sercu aby dokonać darowizny podatku.

Z doświadczenia wiem, że co roku wielu chrześcijan zmaga się z pytaniem, gdzie można  przekazać 1%. Jest wiele chrześcijańskich misji, fundacji i organizacji w naszym kraju, ale niewiele jest tych, które mają status OPP.

  • Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna, Broczyna 11, 77-203 Dretyń numerem KRS:  0000152376,www.teenchallenge.pl.
  • Fundacja ESPA (prowadzi chrześcijańskie przedszkole w Legnicy; www.fundacjaespa.org numer KRS – 0000060638.
  • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne  (chrześcijańska szkoła podstawowa w Zielonej Górze –  www.chsp.pl), numer KRS: 0000254079.
  • Stowarzyszenie Edukacyjne Chrześcijan ARKA (prowadzi we Wrocławiu chrześcijańską szkołę  podstawową, gimnazjum, szkołę muzyczną,  szkołę językową, centrum rozwoju wolontariatu),  http://arka.edu.pl/oarce3/index.php numer KRS: 0000033258.
  • Społeczność Ewangelizacji Dzieci KRS: 0000178591 Cel szczegółowy 1% pozycja 126 wpisując: Cele statutowe – Literatura. Pieniądze będą przeznaczone na dzieło ewangelizacji dzieci, dzięki temu powstanie więcej literatury, która będzie służyła dzieciom, rodzicom i nauczycielom; www.cefpress.pl.
  • Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, Numer KRS:  0000187206 (Stowarzyszenie prowadzi chrześcijańskie przedszkole, szkołę podstawową oraz gimnazjum w Warszawie); www.samuel.pl.
  • Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska,  Numer KRS – 0000052078 (chrześcijańska szkoła podstawowa w Krakowie), www.uczen.org.pl.

Teraz więcej podatników może przekazać swój 1% podatku. Mogą to zrobić podatnicy wypełniający PITy: PIT-36, PIT 36-L, PIT -37, PIT- 38, PIT-28, czyli: przedsiębiorcy; podatnicy płacący PIT od najmu; podatnicy podatku liniowego; podatnicy uzyskujący dochody kapitałowe, w tym dochody z akcji i obligacji; podatnicy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy na umowie o pracę, zlecenie, dzieło i otrzymujący emerytury (wg. www.pit.pl).

Więcej na temat przekazania 1% od podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego możesz przeczytać w tym miejscu: http://jedenprocent.pl/.

Zachęcam cię serdecznie, abyś wsparł w tym roku jakieś dobre dzieło. Twój wkład finansowy w czynienie dobra ma sens.

A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę, jak napisano: Szczodrze rozdaje, udziela ubogim, sprawiedliwość jego trwa na wieki.

2 Koryntian 9:8-9

Jakie jest twoje zdanie na poruszany w tym artykule temat?

Historie …

szukajacBoga

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Jak zwiększyć zarobki, wpływ i awansować?

Czy wiesz, że jest rzadko uczęszczana droga, która umożliwia doświadczanie niezwykłych przełomów?

5 kroków do wyjścia z czarnej dziury

Czasami człowiek trafia w swoim życiu do CZARNEJ DZIURY, ale nie musi w niej pozostać. Można się odblokować. Nawet z najtrudniejszych i najmroczniejszych miejsc jest droga wyjścia.

Czy wiesz, że twoje wyobrażenie o sobie wpływa na twoje życie?

Pozytywny obraz samego siebie uwalnia, tworzy fenomenalne życie, a także przyciąga dobre rzeczy. Natomiast negatywny obraz samego siebie związuje, ogranicza, zubaża życie, a także odpycha to, co wartościowe.

Małe akty dobroci mają sens

Może nie jesteś w stanie pozytywnie przeobrazić całego świata, ale jeśli tylko zechcesz, możesz uczynić o niebo lepszym życie kilku osób. Kiedyś w Bułgarii słuchałem ciekawego wykładu jednego z...

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Gdzie jesteś [w odniesieniu do swojego Mistrza]?

Uczeń Jezusa Chrystusa potrzebuje co jakiś czas zatrzymywać się, aby zastanowić gdzie jest w odniesieniu do swojego Mistrza, a także jak wygląda jego życie w odniesieniu do drogi, którą On nam wytyczył poprzez przykład i Słowo.

Dźwignia hojności

Zachęcam Cię do zatrzymania się na chwilę, aby zastanowić się nad swoimi finansami. Dzisiaj chciałbym wspomnieć o dźwigni hojności. Hojność rodzi hojność.  Sue Mosteller Jest to ważne spostrzeżenie...

Sens Twojego istnienia

Ani okoliczności Twojego życia, ani opinie innych ludzi na Twój temat, ani Twoja przeszłość nie nadają sensu Twojemu życiu. Nadaje go Bóg, który Cię stworzył. Zadaj sobie trud odkrycia zamysłu Stwórcy, który stał za powołaniem Cię do istnienia, a będziesz odkrywał prawdziwy sens swojego życia.

Życiodajność

W naszym życiu są czynniki życiodajne, nieżyciodajne i te, które odbierają nam życie (tzn. są dla nas śmiercionośne). Po prostu jesteśmy jak rośliny, dla których pewne rzeczy przyczyniają się do rozkwitu, natomiast inne sprawiają, że usychamy i obumieramy.

O koniu, który się zabił

Ostatnio odwiedziłem zagranicą swojego znajomego. Któregoś wieczora opowiadał mi coś o swoim życiu. W czasie tej opowieści wspomniał o koniu, który się zabił. - Koń, który się zabił? – przerwałem mu zaintrygowany. – Jak koń może się zabić? Co ty opowiadasz? - Otóż był...

Zasada szacunku

To, co szanujesz będzie w twoim życiu wzrastało, a to, czym gardzisz będzie niszczało.

Czy jesteś w ciągłym biegu, aby nadążyć i sprostać wszystkim oczekiwaniom?

Żyjemy w kulturze, która cały czas nas szturcha, popycha i krzyczy: „Działaj SZYBCIEJ!”, „Pracuj CIĘŻEJ!”, „Chciej WIĘCEJ!”, „Zanurzaj się GŁĘBIEJ!”, „Nie wolno ci się zatrzymywać, bo przegonią cię inni i wypadniesz z gry.” Jednak gdy czytamy Ewangelie to widzimy w...

Czy wywierasz pozytywny wpływ?

Najgorszym nieszczęściem mądrego człowieka jest brak możliwości wywierania wpływu. Herodot Ludzie mądrzy pragną wywierać wpływ. Nie wynika to z żądzy władzy, czy też z chęci zaspokojenia swoich własnych małostkowych ambicji, ale z realnej potrzeby, która jest w naszym...

Bóg nie zapomina

Niekiedy oczekiwanie na Bożą odpowiedź może być frustrujące, jednak na przestrzeni lat zdumiewającym dla mnie jest ciągłe odkrywanie, jak na wiele modlitw Bóg z czasem odpowiada.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *