Rozwój polskiego projektu na Filipinach

7c4f14ea727ed1b523d4b3061ddd00f3Wiele wydarzyło się od chwili, gdy wystartowaliśmy

Pracę  z dziećmi zainicjowaliśmy na Filipinach w 2011 r. Powstała wówczas szkoła podstawowa w Cuyabu, nazwana potocznie bambusową, gdyż do jej skonstruowania użyto bambusa, który jest na Filipinach łatwo dostępnym i tanim materiałem.

Fundusze potrzebne na projekt zabraliśmy od Polaków. Później wystartowaliśmy z programem adopcji na odległość, aby zapewnić finanse na kształcenie i dokarmianie dzieci. Nie wystarczy wybudować szkołę, trzeba jeszcze zapewnić środki na jej utrzymanie, a także na dokarmienie dzieci, tak aby nie musiały pracować i miały normalne dzieciństwo (patrz filmik: “Dzieci na śmietniku”).

9d07f033582d2937a8d51f09e59b2447Do naszego programu przystąpiło wielu Polaków, chcących zmienić los dzieci. Ich comiesięczne wpłaty pozwoliły na budowę szkoły i stałe wsparcie finansowe dzieciaków, włącznie z możliwością pokrycia kosztów funkcjonowania szkoły. Obecnie fundusze z programu Adopcji Serca wykorzystywane są również do pomocy dzieciom w szkołach w San Andreas i Cuyabu.

UROŚLIŚMY i ciągle rośniemy. Wierzymy, że w przyszłości będziemy mogli pomóc jeszcze większej ilości maluchów.

Wyjątkowy projekt

Z racji tego, że od 2011 roku misja Fundacji ESPA na Filipinach mocno się rozwinęła i coraz więcej osób jest zainteresowanych naszym projektem, powstał pomysł nakręcenia filmu, który z jednej strony pokazałby pracę, która do tej pory została wykonana, a z drugiej ułatwiłby dotarcie do szerokiego grona osób i przekonanie do współpracy kolejnych darczyńców.

Poszliśmy „za ciosem” i rozpoczęliśmy od zebrania funduszy na opłacenie ekipy filmowej, która w listopadzie 2015 roku wykonała zdjęcia do filmu. Obecnie za pośrednictwem portalu wspieram.to zbieramy na montaż.

Już teraz możesz zobaczyć fragment filmu.

Wierzymy, że się uda i że Polacy chętnie poprą naszą inicjatywę. Misja HOP-E Polska na Filipinach to niezwykły i piękny projekt, który powinien dalej się rozwijać, a o którym wiele osób wciąż jeszcze nie słyszało. Prosimy, pomóżcie nam rozpowszechnić wiedzę o nim w całej Polsce, bo – jesteśmy przekonani, że to dzieło na to zasługuje.

Więcej na portalu wspieram.to: Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>