Dzięki Bogu za to, że nie spełnił wszystkich moich próśb!

cytat_cls_2013Żyję z Bogiem od dwudziestego roku życia. Gdybym powiedział, że jestem człowiekiem modlitwy, to skłamałbym.  Modlę się jednak i na przestrzeni tych minionych lat, gdy starałem się być blisko Boga i żyć dla Niego, spełnił wiele moich próśb, które przedstawiałem Mu w   modlitwie. Niektóre odpowiedzi przyszły stosunkowo szybko, na inne czekałem latami, są też takie prośby, które zakładam, że zostaną spełnione w przyszłości, być może odległej.

Mógłbym tu jednak przywołać prośby modlitewne, które były dla mnie naprawdę ważne, ale Bóg ich nie spełnił. Byłem z tego powodu bardzo rozczarowany.

Co o tym myślę dzisiaj?

Dzisiaj jestem Bogu wdzięczny za to, że nie spełnił wszystkich moich próśb.

Dziękuję Bogu, że nie jest gotów zrobić wszystkiego, o co miałbym szansę Go poprosić… Jestem Mu wdzięczny, że nie dał mi pewnych rzeczy, o które prosiłem, i zamknął mi przed nosem pewne drzwi.

Martyn Lloyd-Jones

Gdy nawróciłem się do Boga, podkochiwałem się w jednej dziewczynie, która mnie nie chciała. Wierzyłem, że może się nawrócić i później zostać moją żoną. Modliłem się o to usilnie do Boga, ale tak się nie stało.

Dzisiaj jestem wdzięczny Bogu za to, że ta modlitewna prośba się nie spełniła. Jakiś czas potem spotkałem Dorotę, która została moją żoną. Nie wyobrażam sobie małżeństwa z kimkolwiek innym. Na samą tylko myśl o tym, że mógłbym być mężem tamtej dziewczyny ogarnia mnie przerażenie. Z różnych powodów jej osobiste życie nie ułożyło się i jestem przekonany, że moje z nią również nie ułożyłoby się i byłbym nieszczęśliwym człowiekiem.

Gdzie byłbym teraz, gdyby Bóg spełniał wszystkie głupie prośby, z którymi się do Niego zwracałem?

Clive Staples Lewis

Praktyczne zastosowanie

Zaufaj Bogu. Pozwól Mu nie zgadzać się na część Twoich próśb. Zdecyduj się na to, co On ma do zaoferowania Tobie.

Photo credit: unsplash.com

Jedna odpowiedź na „Dzięki Bogu za to, że nie spełnił wszystkich moich próśb!

  1. Jacek Brenda pisze:

    Bóg spełnia wszystkie prośby, które są wypowiedziane z wiarą. Czasem w samej modlitwie jest tak wielkie ziarno niewiary, że szczęka opada. Wiara jest prawem, takim samym jak prawo ciążenia. Czasem, kiedy słucham modlitw innych widzę w nich mnóstwo chciejstwa i zupełny brak wiary. Warto czasem, nim rozpoczniemy swoją mantrę nazywaną pobożnie modlitwą, zajrzeć do biblii i przeczytać sobie ten tekst; “a wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.”

    Jeśli nasza modlitwa nie spełnia tego wymogu, jest zwykłym chciejstwem, lub manifestacją niewiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>