Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Czy zastanawiałeś się ostatnio nad tym, jak postrzegają Cię najbliżsi?

lut 13, 2014 | dla mężczyzn, życie rodzinne, życiowe lekcje | 0 komentarzy

Niedawno Wołodia, mój znajomy z Białorusi, który wyemigrował do USA i teraz pracuje jako kierowca tira, miał specyficzne doświadczenie. Pomogło mu ono spojrzeć w nowy sposób na siebie, swoją pracę i rolę w rodzinie.

Któregoś dnia, gdy wrócił z trasy do domu, zobaczył na stole rysunek swojego syna, na którym był namalowany mały chłopczyk, dziewczynka, kobieta, a obok niej jakiś gość z kwadratową głową. Pomyślał sobie: Ten z kwadratową głową to pewnie ja.

rodzina_i_sponge_bobWskazał synowi na małego chłopca z rysunku i zapytał:

– Kto to?

– To ja, tato.

– A to kto? – Pokazał na dziewczynkę.

– To moja siostra – odpowiedział syn.

– A to? – Pokazał na kobietę. – To mama?

– Tak – uśmiechnął się chłopczyk.

Sponge_Bob_2014– A ten z kwadratową głową to ja? – Drążył dalej.

– Nie, – jego syn zrobił zdziwioną minę – przecież to Sponge Bob.

– Sponge Bob? – Tym razem zdziwił się Wołodia. – A gdzie ja jestem, synu? Nie ma mnie na rysunku naszej rodziny?

– Ciebie tato nie ma. Ty jesteś w trasie. Jedziesz swoim tirem.

To była chwila, w której mój znajomy uświadomił sobie, że w życiu jego syna jest siostra, mama i telewizor, ale nie ma jego, bo jest w trasie. Niby pracuje ze względu na dzieci, bo chce dla nich tego, co najlepsze, ale czy warto zapłacić aż taką cenę? Czy warto być „wyciętym z rodzinnego zdjęcia”?

Momenty takie jak te można zignorować, bo łatwo ignorować sygnały, które posyłają nam najbliżsi. Ale czy warto?

Czy zastanawiałeś się ostatnio nad tym, jak postrzegają Cię najbliżsi?

Jest wiele sposobów na to, aby mierzyć sukces. Jednym z nichmoje_dziecko_2014 jest to, jak twoje dziecko opisuje Cię rozmawiając ze swoim przyjacielem.

Anonim

Zastanów się przez chwilę:

  • Jak opisują Cię Twoi najbliżsi?
  • Co oni tak naprawdę myślą o Tobie?
  • Jakie sygnały do Ciebie posyłają?
  • Czy Twoje życie wymaga jakiejś zmiany?

 

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

Odkryj zasadę małych kroków

Możesz spełnić niezwykłe marzenia i osiągnąć cele, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne dzięki zasadzie małych kroków.

Czy mylisz cudzą scenę z własnymi kulisami?

Nie graj w grę porównań, bo to jest gra w której zawsze w taki czy inny sposób się przegrywa.

Życie pośród kryzysu: Świadome dbaj o dobrą atmosferę

Kryzys tworzy idealne środowisko dla złej atmosfery. Warto świadomie się temu sprzeciwić, dbając o morale i dobrą atmosferę. Podczas pierwszego lockdownu związanego z pandemią COVID-19 zadzwoniłem do...

Życiodajność

W naszym życiu są czynniki życiodajne, nieżyciodajne i te, które odbierają nam życie (tzn. są dla nas śmiercionośne). Po prostu jesteśmy jak rośliny, dla których pewne rzeczy przyczyniają się do rozkwitu, natomiast inne sprawiają, że usychamy i obumieramy.

Litera symbolizująca czwarte przykazanie

Potrzebujemy czegoś więcej niż samych siebie, aby podejmować znaczące i ważne decyzje. Potrzebujemy punktów odniesienia, które są poza nami.

Bóg nie zapomina

Niekiedy oczekiwanie na Bożą odpowiedź może być frustrujące, jednak na przestrzeni lat zdumiewającym dla mnie jest ciągłe odkrywanie, jak na wiele modlitw Bóg z czasem odpowiada.

Uczenie się właściwego reagowania na trudnych i toksycznych ludzi

Jeśli pragniesz prowadzić dobre, spełnione i owocne życie, to będziesz musiał nauczyć się radzić sobie z trudnymi i toksycznymi osobami [włączając w to przełożonych].

Pytania, z którymi warto zmierzyć się na półmetku swojego życia

Czterdziestolatek dotarł na pewną górę, niektórzy czterdziestolatkowie bardzo szybko. Warto na tej górze się zatrzymać, aby zadać sobie kilka ważnych pytań i poczekać na właściwe odpowiedzi.

Czy wykorzystujesz do budowania swojego życia zasadę siania i zbierania?

Jeśli pragniemy cieszyć się pięknym, wspaniałym i satysfakcjonującym życiem, to potrzebujemy nad nim świadomie pracować, tak jakbyśmy zamierzali stworzyć i utrzymać zachwycający ogród.

Moje Matulowanie

Bycie mamą dwóch córek! Nie zamieniłabym lat spędzonych z dziećmi na żadne tytuły, pieniądze i wygody. Relacja z nimi oraz historia naszych docierań są dziś dla mnie skarbem.

Rozmowy, które zmieniają życie – Wywiad ze Zbigniewem Swobodzińskim

Wywiad ze Zbyszkiem Swobodzińskim na temat rozmów, które zmieniają życie.

Gdy miesiąc miodowy minął – kiedy Czapla bierze ślub z Orłem

Najpierw zakochujemy się w wyobrażeniu o człowieku, które z czasem musi być rozbite, abyśmy mogli zakochać się w tej osobie, takiej jaką ona naprawdę jest. Często jest to bolesny proces, ale jest on konieczny, aby móc wybudować zdrowy związek.

Małżeństwo – związek na całe życie, czy przygoda na próbę?

Kiedyś powyższe pytanie dla większości ludzi w naszym społeczeństwie było retoryczne, dzisiaj wcale takim nie jest. Różni ludzie udzieliliby na nie różnych odpowiedzi. Decyzja i obietnica Zacznijmy nasze rozważania na temat małżeństwa od zwrócenia uwagi na prosty...

Myśl, co mówisz

Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym, który i całe ciało może utrzymać na wodzy. Jakuba 3:2 Gdy patrzę wstecz na moje życie, widzę wiele błędów, które popełniłem. Myślę, że gdybym miał je wszystkie...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *