Od potencjału do wielkości biuro@instytutdidaskalos.pl
Zaznacz stronę

Dzisiaj, robiąc porządki w moim biurze, aby przygotować je do przeprowadzki do Krakowa znalazłem swoją listę próśb modlitewnych z sierpnia 2013 roku, czyli sprzed 6 lat.

Nawet nie pamiętałem tej listy, ale musiałem używać jej w modlitwie, ponieważ zaznaczałem na niej różne rzeczy.

Na liście jest 17 próśb, takich jak wyjazd do USA, zakup nieruchomości, powrót dziecka do zdrowia, wzrost przychodu itp. Jednym słowem, były to prośby o ważne dla mnie rzeczy.

Po uważnym przejrzeniu listy uświadomiłem sobie, że na 12 z próśb Bóg odpowiedział pozytywnie i stały się rzeczywistością.

Ja zupełnie nie pamiętałem tej listy, ale Bóg nie zapomina.

Co jakiś czas zdarza mi się w różnych miejscach znaleźć swoje stare listy modlitewne. Zawsze zaznaczam na nich, co Bóg dla mnie zrobił i jestem zdumiony Jego długofalowym działaniem w moim życiu.

Gdy prosimy Boga, na niektóre rzeczy mówi NIE, na niektóre TAK, na niektóre zaś mówi TAK, ALE NIE TERAZ.

Niekiedy oczekiwanie na Bożą odpowiedź może być frustrujące, jednak na przestrzeni lat zdumiewającym dla mnie jest ciągłe odkrywanie, jak na wiele modlitw Bóg z czasem odpowiada. Jest to dla mnie wielką zachętą, aby nie ustawać w modlitwie, modlić się o wszystko, czego pragnę i ufać, że On odpowie na moje modlitwy tak, jak uzna to za stosowne, a także w odpowiednim czasie. Dobry Bóg jest w pełni godzien zaufania.

  • Czy modlisz się?
  • Czy tworzysz listy próśb modlitewnych?
  • Na jakie Twoje modlitwy niedawno odpowiedział Bóg?

Photo credit: unsplash.comDev

Zobacz inne wpisy w tej kategorii:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *