I co z tym marzeniem?

Co możesz uczynić, aby Twoje marzenie rozkwitło?

Wpis gościnny Johna Garfielda z  releasingkings.com

Wielu z nas  przechodzi przez okresy w życiu, kiedy rozważamy spełnienie naszych pragnień, zauważamy, że nasze marzenia lub pewne ich aspekty jeszcze się nie zrealizowały i zastanawiamy się co się z nimi stało.

Co jeśli pracujemy nad realizacją marzenia, idziemy za pragnieniami naszego serca, ale nie dzieje się nic znaczącego. Co jeszcze można zrobić?

Dlaczego spełnienie mojego marzenia opóźnia się?

Może być ku temu kilka powodów. Jednym z nich może być walka duchowa. Jeśli zamierzamy przynieść na świat coś znaczącego dla Królestwa Bożego, to możemy spodziewać się kilku komplikacji. Nic nowego. Wróg może próbować nas zniechęcić, ale pokonani zostaniemy tylko, gdy sami zdecydujemy się poddać.

Co jeszcze mogę zrobić?

Bóg jest w stanie utorować drogę tam, gdzie jej jeszcze nie ma. Musimy po prostu prosić, oczekiwać, że znajdziemy rozwiązanie i aktywnie szukać.

Nie wspominajcie dawnych wydarzeń, a na to, co minęło już nie zważajcie! Oto Ja czynię rzecz nową: Już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie. Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu.

Izajasza 43:18-19

Nie czekaj!  Kiedy spełnienie marzeń się opóźnia, łatwo jest stać się pasywnym i zacząć wierzyć, że wystarczy tylko czekać na cud z góry. Tak, potrzebujemy cudów, ale nie powinniśmy tylko biernie na nie czekać. Cuda zdarzają się ludziom, którzy są aktywni. Możemy mieć prorocze objawienie tego, co Bóg wypisał na naszych sercach i nadal nie zdobyć Ziemi Obiecanej, ponieważ brakuje nam mądrości, jak sprawić by „ziściło się marzenie”.

Objawienie i mądrość wzajemnie się uzupełniają. Powinniśmy być duchowi, ale i jednocześnie praktyczni. W rzeczywistości, duchowość jest bardzo praktyczna. Oto kilka praktycznych sugestii.

1. Moje, czy nasze marzenie?

Miejsce spełnienia wynikające z odnalezienia celu w życiu pochodzi z zazębienia się Twoich pragnień z pragnieniami Boga. Kiedy dzielisz marzenie z Bogiem i jest ono również w Jego sercu, przychodzi odczucie wiatru w plecach. Przychodzi poczucie pewności, autorytet, owoce i finanse.

2. Czy masz plan?

Wielu ludzi ma marzenie, ale niewielu opracowało plan wdrożenia tego marzenia. Aby marzenie się urzeczywistniło musi odbyć drogę z serca i głowy na kartkę papieru. Posiadanie spisanego marzenia aktywuje wiarę, która pomaga nam zbudować most pomiędzy marzeniem, a odpowiednimi celami, działaniem i relacjami, które sprawią, że ono się spełni.

3. Bariery serca

Większość z nas posiada bariery na poziomie serca – nie Boże przekonania wynikające z doświadczeń w naszej przeszłości. Zmiana naszego serca na poziomie tożsamości i potencjału jest kluczowym krokiem do uzdrowienia wewnętrznego, zanim będziemy w stanie podjąć następny poziom w urzeczywistnieniu się naszego marzenia.

4. Czy masz mentora?

Czy posiadasz mentora z doświadczeniem w dziedzinie Twojego marzenia? Kto jeszcze jest w Twoim zespole? Ludzie, którzy odnoszą sukcesy są w stanie znaleźć odpowiednią pomoc. Co dwie głowy to nie jedna. Zespoły i połączenia są częścią funkcjonowania w Królestwie Bożym. Normą powinno być uniżenie się, aby móc uczyć się od kogoś, kto ma doświadczenie w danej dziedzinie.

5. Czy posiadasz budżet finansów osobistych i działalności?

Czy odpowiednio zaplanowałeś finanse na początkową fazę firmy? Wszystkie marzenia kosztują. Przeskoczenie finansowego aspektu dążenia za marzeniem  jest pseudo duchowym błędem, niestety bardzo często popełnianym. Do tej pory mamy trudności w czynieniu uczniami ludzi, którzy byliby w stanie generować zasoby finansowe. Jesteś w Bożej szkole, więc możesz dokonać odpowiednich zmian i wyjść z mentalności ubóstwa. Nie wygenerujesz finansów, jeśli nie spróbujesz.  Nie trafią na Twoje konto same, w cudowny sposób.

Nie jest trudno wygenerować pieniądze i jest w tym dużo radości.  Będzie to jednak  niemożliwe, jeśli jesteś zbyt duchowym, aby spróbować. Nie oczekuj, że inni sfinansują Twoje marzenie. Ofiary są dla kapłanów, a dochody dla królów.

6. Czy Twoje marzenie jest wiarygodne?

Czy starannie przygotowałeś biznes plan dotyczący swojej inicjatywy zanim zacząłeś jej realizację? Czy Twój pomysł z praktycznego punktu widzenia jest finansowo wykonalny? Samo posiadanie marzenia wraz z Bożą aprobatą nie sprawi, że w magiczny sposób się zrealizuje. Możesz sprawdzić wiarygodność swojego marzenia przez zadanie sobie kilku trudnych pytań i pozwolenie też innym na zrobienie tego samego. Opinie innych na temat naszego biznes planu mogą zaoszczędzić nam czas i pieniądze.

7. Czy możesz coś zmienić?

Kiedy podejmuję decyzję i okazuje się, że nie była ona właściwa, po prostu podejmuję następną  i idę dalej. Korekta kierunku po doświadczeniu niepowodzenia i opóźnienia jest normalną rzeczą dla nas wszystkich. Nigdy nie będziemy w stanie widzieć przyszłości tak jasno, że będziemy mogli ułożyć doskonały plan. Ten fakt jest trudny do przyjęcia przez perfekcjonistów i dlatego wiele osób dryfuje przez życie nie posiadając spisanego planu jak zaangażować się w Królestwo.

Plany i cele zmieniają się wraz z nabyciem nowych informacji i zrozumieniem. Jest pewien plan, który Bóg wypisał na Twoim sercu. Odkryj go, a życie stanie się znacznie bardziej kolorowe.

Albowiem, Ja wiem jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem.

Jeremiasza 29:11-13

JOHN GARFIELD (www.releasingkings.com) – obecnie inwestor, mówca konferencyjny w wielu krajach świata, autor wielu chrześcijańskich artykułów motywacyjno-biznesowych, inspirujących odbiorców na całym świecie  oraz dwóch książek: „Releasing Kings into Marketplace Ministry“ i „Desire to Destiny“. John jest emerytowanym inżynierem chemii, przez wiele lat piastującym stanowisko managera planowania strategicznego w amerykańskiej korporacji. John założył również 2 kościoły, których był pastorem łącznie 15 lat.

Jego obecna praca poparta jest bogatym doświadczeniem i duchowym spojrzeniem, pasją  propagowania edukacji przedsiębiorczości  oraz wytwarzania dóbr finansowych. To człowiek podkreślający rolę społecznej odpowiedzialności, pomagania ludziom w odnajdywaniu ich życiowego celu i doświadczania płynącej z tego satysfakcji. John i jego żona Sue są małżeństwem od 36 lat, mieszkają na stałe w stanie Waszyngton w USA, gdzie razem wychowali czworo dzieci.

Tłumaczyła: Bożena Płaza

Photo Credit: Ewa Połeć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>